Ręczna spawarka laserowa jest o wiele wydajniejsza od tradycyjnego urządzenia tego typu. Jest także znacznie dokładniejsza, w innowacyjny sposób umożliwia spawanie ze sobą metali mieszanych, które mają różne właściwości topnienia. Dzięki spawaniu laserowemu możliwe jest tworzenie najbardziej skomplikowanych konstrukcji przestrzennych.
Ręczna spawarka laserowa – co to takiego?
Ręczna spawarka laserowa to urządzenie przemysłowe, które posiada pistolet spawalniczy. Jest on połączony, za pomocą światłowodu o różnej długości, ze źródłem lasera. Przewody światłowodowe, długie, zapewniają nieograniczoną swobodę ruchów operatorowi pistoletu. Pozwala to na dotarcie do dużego obszaru spawania, wewnętrznego, zewnętrznego lub narożnego.
Dlaczego warto mieć ręczną spawarkę laserową?
Główną zaletą tego urządzenia jest to, że umożliwia ono spawanie metali kolorowych, które mają różne właściwości fizyczne. Spawarki takie łączą także ze sobą materiały ze stali nierdzewnej. Spawanie urządzeniami tego typu jest o wiele wydajniejsze i precyzyjniejsze, a spoiny, które powstają w trakcie spawania, są prawie niewidoczne, bardzo estetyczne i nie wymagają dodatkowych obróbek. Ręczna spawarka laserowa nie wymaga także bieżących konserwacji. Jest lekka i bardzo łatwo ją transportować. Praca na urządzeniu tego typu nie wymaga specjalistycznych szkoleń czy umiejętności.
Spawanie laserem – jakie płyną z tego korzyści?
Spawanie laserem to metoda, która staje się coraz popularniejsza w wielu branżach i z powodzeniem wypiera tradycyjne sposoby. Nie wymaga ona dodatkowego spoiwa, ponieważ w procesie tym biorą udział tylko części do połączenia i laser. Czasami stosuje się także drut spawalniczy, głównie w spawaniu hybrydowym.Samą technikę spawania laserem dopasowuje się do rodzajów materiałów, które mają być połączone. Praca spawarką laserową może przebiegać w trybie ciągłym lub impulsowym. Metodę spawania laserowego można wykonywać przy pomocy w pełni zautomatyzowanych urządzeń lub ręcznymi spawarkami laserowymi.