Jak dbać o rolki do kabiny prysznicowej i kiedy je wymienić?

dobra (16).jpg

Zdecydowana większość nowoczesnych kabin prysznicowych z przesuwnymi drzwiami wyposażona jest w rolki. Pozwalają one na płynne przesuwanie drzwi i ułatwiają korzystanie z prysznica. Jak należy dbać o rolki do kabiny? Kiedy konieczna może być ich wymiana na nowe?

Jak dbać o rolki do kabiny, aby działały sprawnie na lata?

Regularne czyszczenie kabiny prysznicowej nie tylko ma duże znaczenie dla jej wyglądu, ale również wpływa na jej prawidłowe działanie.

Podczas czyszczenia kabiny warto zwrócić uwagę na Rolki do kabiny prysznicowej, które przeznaczone są do przesuwania drzwi. Na rolkach zbiera się kamień i zanieczyszczenia, dlatego z czasem mogą one przestać działać poprawnie, na przykład zacinać się. Dodatkowo ich usterkom sprzyja codzienne używanie kabiny.

Aby poprawić pracę rolek do kabiny prysznicowej, warto stosować do ich czyszczenia środki czystości bez chloru, alkoholu i substancji ściernych. Można stosować przykładowo delikatne detergenty lub ocet rozrobiony z wodą. Do dogłębnego wyczyszczenia rolek można również zdemontować drzwi kabiny.

Kiedy wymienić rolki w kabinie prysznicowej na nowe?

Wymiana rolek do kabiny prysznicowej będzie wskazana wtedy, gdy nie spełniają one już swojej roli i powodują znaczne problemy z otwieraniem i zamykaniem kabiny.

Nowe rolki do kabiny prysznicowej warto więc zastosować wtedy, gdy obecne nawet po wyczyszczeniu nie spełniają dobrze swojej funkcji. Wymiany będą wymagały też uszkodzone mechanicznie rolki, do czego może doprowadzić nadmierny nacisk na drzwi kabiny.

Jak zamontować nowe rolki w kabinie prysznicowej?

W pierwszym kroku trzeba kupić nowe rolki do kabiny prysznicowej. W celu ich doboru należy wziąć pod uwagę producenta i model kabiny lub konstrukcję i średnicę rolek.

Montaż nowych rolek do kabiny polega na wymontowaniu drzwi z kabiny, a następnie na zdemontowaniu obecnie używanych rolek. Potem należy oczyścić drzwi i zamontować nowe rolki. Po wstawieniu drzwi do kabiny należy też wyregulować je tak, aby działały płynnie i gładko.