Jak samodzielnie wymienić uszczelki prysznicowe?

Jak samodzielnie wymienić uszczelki prysznicowe?

Czy każdy drobny remont musimy zlecać specjalistom? Niektórzy powiedzą, że tak, chociaż w rzeczywistości wielu z nas ma zmysł „złotej rączki” i z wieloma prostymi zadaniami poradzi sobie samodzielnie. Przykładem pracy, którą zrobisz bez zatrudniania fachowca, jest wymiana uszczelek prysznicowych. Podpowiadamy, jak ją wykonać krok po kroku.

Zgromadź materiały, by wymienić uszczelki prysznicowe

Pierwszym etapem prac związanych z wymianą uszczelek w kabinie prysznicowej jest zgromadzenie niezbędnych przedmiotów. Po pierwsze musimy kupić same uszczelki, wiedząc, czy są one wsuwane na szybę czy przyklejane i jaka jest szerokość szkła.

Gdy już nabędziemy odpowiednie Uszczelki prysznicowe, czas wyjąć narzędzia – miarki, śrubokręty, szpachelki czy noże.

Rozpocznij pracę od przygotowania

Zaopatrzeni w niezbędny sprzęt możemy przystąpić do pracy, zanim jednak nowe uszczelki prysznicowe znajdą się na krawędziach szyb, czeka nas moment przygotowań.

Rozpoczynamy od dokładnego usunięcia starej uszczelki i umycia szyby z wszelkich pozostałości silikonu. Pamiętajmy, że tylko na czystej nawierzchni uszczelka będzie się mocno trzymać.

Zanim wyrzucimy zużyte uszczelnienie do kosza, zmierzmy jego długość i tej podstawie przytnijmy nowe uszczelki prysznicowe. Nie warto tego pomiaru wykonywać na szybko – zróbmy to powoli i dokładnie, a także zadbajmy o równe przycięcie na odpowiedniej długości. Za błąd zapłacimy koniecznością zakupu kolejnego opakowania uszczelek.

Przystąp do wymiany

Kiedy szyby prysznicowe zostały dokładnie oczyszczone ze zbędnych pozostałości i mamy nową już przycięte na dobrą długość nowe elementy możemy na zainstalować.

Sam proces montażu będzie miał różny przebieg, zależnie od rodzaju zastosowanej uszczelki. Jeśli mamy tradycyjne, nasuwane uszczelki, musimy je precyzyjnie nasunąć na rant szyby. Aby ułatwić sobie pracę, uszczelkę warto nieco przygnieść.

Kiedy zaś wymieniamy uszczelkę naklejaną – zgodnie z nazwą po porostu naklejamy ją na miejsce starej uszczelki prysznicowej. I gotowe!