Dezynfekcja to podstawa pracy każdego salonu fryzjerskiego czy barberskiego

Każdy zakład czy to fryzjerski, czy berberski powinien przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Twój klient oraz pracownicy, jak i Ty sam jesteście narażeni na zakażenie różnymi chorobami przenoszonymi przez krew.

Dlaczego stosowanie środków czystości jest tak ważne?

Jeżeli prowadzisz zakład fryzjerski lub jesteś barberem wiesz, że bezpieczeństwo Twoje i Twoich klientów jest na pierwszym miejscu. Wykonanie pięknej fryzury czy stylowe obcięcie brody zdecydowanie przyniesie korzyści Twojej firmie i przyciągnie kolejnych klientów, ponieważ zadowolony klient opowie o tym swoim przyjaciołom, którzy chętnie się do Ciebie wybiorą. Jednak zarażenie klienta poważna wirusem, zdecydowanie zniszczy Twoją markę, na którą pewnie pracowałeś wiele lat. Klient może domagać się odszkodowania, które będzie wysokie i może osłabić Twoją firmę. W związku z tym ważne jest, abyś zawsze używał płynów dezynfekujących po każdym kliencie.

Jakie środki wybrać?

Pamiętaj, żeby zawsze po każdym kliencie dokładnie wyczyścić fotel, umywalkę czy blat. Płyny dezynfekujące to nieodłączny element takiego czyszczenia. Zastanawiasz się więc jaki wybrać? Na rynku jest wiele dostępnych płynów dezynfekujących, ważne jest to żeby ten, którego wybierzesz, miał potrzebne atesty i certyfikaty. Wiele firm proponuje Płyny dezynfekujące, jednak mają one mało wspólnego z takim środkiem. Ważne, żeby usuwał on wirusy i był bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.

Wybierz sprawdzone płyny dezynfekujące

Zadbaj o odpowiedni wybór środków. Te przeznaczone do dezynfekcji rąk powinny być delikatne. Dowiedz się także czy Twoi pracownicy nie mają uczulenia na dany składnik Twojego preparatu, jeżeli tak to zmień go na inny z innym składem.

Personel, który zawsze profesjonalnie podchodzi do spraw czystości

Twój personel powinien być poinformowany o konieczności używania płynów dezynfekujących. Obserwuj ich czy rzeczywiście robią to z najwyższą starannością, bo oni również pracują na markę Twojego salonu. Zwróć uwagę, aby po każdym kliencie lub zmianie rękawiczek używali płynów dezynfekujących.