Jak radzić sobie z cellulitem?

Cellulit to problem natury estetycznej, który dotyczy większości kobiet na świecie, chociaż dotyka także mężczyzn. Najczęściej pojawia się w okolicy ud, brzucha, bioder, pośladków, ale nie tylko. Jak sobie z nim radzić? Czy zabieg na cellulit będzie dobrym rozwiązaniem? Czemu powstaje cellulit i czy można zminimalizować jego występowanie?

Przyczyny powstawania cellulitu

Cellulit ściśle wiąże się z gospodarką hormonalną, a dokładniej wydzielaniem estrogenów. Może występować zarówno u młodych osób, które są w trakcie dojrzewania, jak i osób w nieco starszym wieku. Medyczna nazwa cellulitu to lipodystrofią i oznacza nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej prowadzącej do pojawiania się zmian w tkance podskórnej. Może być on widoczny gołym okiem lub dopiero po ściśnięciu fałdu skóry.

Pojawienie się cellulitu może mieć związek z siedzącym trybem życia, nadwagą, zbyt obcisłym obraniem, paleniem papierosów, złą dietą oraz wadami postawy. Objawy mogą mieć różne nasilenie, można podzielić je na 4 etapy. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje cellulitu – wodny, tłuszczowy oraz cyrkulacyjny.

Jak radzić sobie z cellulitem?

Jeżeli zależy nam na tym, aby pozbyć się cellulitu, warto działać w sposób kompleksowy. Warto zatroszczyć się o swoją dietę, wdrożyć w życie większą aktywność fizyczną, a także skorzystać z odpowiednich zabiegów. Obecnie możliwości w zakresie medycyny estetycznej jest bardzo dużo i na pewno będziemy w stanie znaleźć skuteczne rozwiązanie problemu.
Dobrym wyborem będą na przykład zabiegi na cellulit wykonywane za pomocą specjalnego lasera. Dobrym wyborem mogą okazać się także peelingi, które skutecznie ujędrnią i wygładzą skórę. Bardzo dobre efekty przynosi także szczotkowanie na sucho, taki masaż ujędrni skórę i poprawi jej ukrwienie. Wśród profesjonalnych zabiegów na cellulit oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej można znaleźć między innymi krioterapię, drenaż limfatyczny, mezoterapię igłową. Czy można całkowicie pozbyć się cellulitu? Odpowiedź na to pytanie jest trudna, gdyż wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań naszego organizmu, a także tego, jak bardzo zaawansowany jest problem. Dieta, regularna aktywność fizyczna, a także odpowiednio dobrane zabiegi na cellulit bez wątpienia pomogą poprawić kondycję skóry.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki