Kriolipoliza – sposób na wymodelowanie sylwetki

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów gabinetów kosmetycznych cieszą się nowoczesne metody modelowania sylwetki. Płaski brzuch, jędrne i pozbawione cellulitu ciało to marzenie wielu z nas. Czasami jednak pomimo wkładanego wysiłku w prace nad sylwetką efekty nie są dla nas do końca zadowalające. Tu naprzeciw oczekiwaniom wychodzą urządzenia do modelowania sylwetki.

Zimny pogromca tłuszczu

Wśród dostępnych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej czy salonach odnowy biologicznej dużym powodzeniem cieszy się kriolipoliza. Jest to zabieg, który opiera się na oddziaływaniu zimna na tkankę tłuszczową. Badania wykazały, że komórki tłuszczowe są dużo bardziej wrażliwe na zimno niż otaczające je tkanki, dlatego zabieg jest zupełnie bezpieczny. W sposób kontrolowany niszczone są adipocyty bez wpływu na sąsiadujące z tkanką tłuszczową struktury. Zabieg kriolipolizy umożliwia utratę znacznej ilości tkanki tłuszczowej, natomiast ostateczny efekt jest widoczny po upływie około 6 tygodni od zabiegu, po tym czasie można powtórzyć zabieg, jeśli efekt nie jest jeszcze wystarczający.

Dla kogo i jak działa?

Kriolipoliza to zabieg przeznaczony dla osób, które zmagają się

z nadmiarem tkanki tłuszczowej opornej na działanie restrykcyjnej diety i sumiennych ćwiczeń, w okolicach brzucha, pleców, ud, pośladków, a nawet łydek. Dodatkowym atutem zabiegu jest znaczne zmniejszenie cellulitu i ujędrnienie wybranej partii ciała. Urządzenia do lipolizy są wyposażone w głowice różnej wielkości przystosowane do działania w zależności od metody. Tak w przypadku kriolipolizy głowica daje możliwość regulacji temperatury chłodzenia od 4 do -10 stopni Celsjusza. Jest to najszybsza metoda modelowania sylwetki, ponieważ oddziałuje na znacznie większą parte ciała niż pozostałe metody lipolizy.

Jak przygotować się do zabiegu?

Sam zabieg jest metodą nieinwazyjną, poprzedza je konsultacja

z ekspertem, który wykona zabieg. Zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad oraz ustalony zakres działania. Specjalista z pewnością poinformuje o wszelkich niezbędnych wytycznych jak wypicie odpowiedniej ilości wody przed i po zabiegu, a także poinstruuje jak zadbać o strefę objętą zabiegiem.