PKS Bielsko-Biała – regionalne przewozy i wyjazdy zorganizowane

Regularnie linie autokarowe, które łącza miejscowości w regionie były i są niezwykle ważne z punktu widzenia mieszkańców, a także rozwoju gospodarczego. Przez wiele lat tego typu przejazdy były obsługiwane wyłącznie przez przedsiębiorstwo PKS. Choć obecnie istnieje wiele prywatnych firm przewozowych to PKS w dalszym ciągu pełni istotną rolę w wielu częściach kraju.

Działalność lokalnych przedsiębiorstw PKS

PKS to przedsiębiorstwo, które powstało ze względu na rosnące potrzeby mieszkańców Polski. Początkowo miało zasięg ogólnokrajowy, dzięki czemu umożliwiało wielu osobom przemieszczanie się po całym kraju.

Ze względu na następujące zmiany w 1990 roku zdecydowano o podzieleniu przedsiębiorstwa o ogólnokrajowym zasięgu na wiele mniejszych o zasięgu lokalnym. W ten sposób powstało między innymi przedsiębiorstwo PKS w Bielsku-Białej.

Kolejne przekształcenia przedsiębiorstwa PKS

Obecnie między innymi w Bielsku-Białej nie istnieje już przedsiębiorstwo PKS, należy jednak pamiętać o tym, że nie zostało ono zlikwidowane, a jedynie przekształcone w spółkę akcyjną Komunikacja Beskidzka. Taka zmiana miała zapewniać większe możliwości rozwoju firmy.

Pomimo sporej konkurencji ze strony prywatnych firm przewozowych Komunikacja Beskidzka bardzo dobrze radzi sobie na rynku. Ciągle poszerza region działalności, a także uzupełnia luki w trasach, dzięki czemu wielu mieszkańców Podbeskidzia może się swobodnie przemieszczać pomiędzy większymi i mniejszymi miejscowościami.

Dodatkowa działalność PKS Bielsko Biała

Oprócz regularnych linii autokarowych PKS Bielsko Biała zajmowała się również przez wiele lat organizacją wycieczek objazdowych oraz wczasów stacjonarnych.

Komunikacja Beskidzka również nie zrezygnowała z działalności w zakresie organizacji tego typu wyjazdów. Biuro podróży, które wchodzi w skład spółki proponuje w dalszym ciągu między innymi kilkudniowe wycieczki objazdowe po kraju oraz wczasy z dojazdem autokarem.