Czy stosowane urządzenie RF jest bezpieczne?

Każdy chciałby prezentować się zdrowo i atrakcyjnie. Matka natura hojnie obdarza urodą, ale czasem pewne drobne wady lub dolegliwości wymagają ingerencji z zewnątrz. Obecnie częstym zabiegiem w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej jest wykorzystywanie urządzeń RF. Do czego się je stosuje i czy jest to bezpieczne?

Do czego służy urządzenie RF?

Jest to najnowocześniejszy sprzęt, który służy do frakcyjnego działania falami radiowymi na ludzkie ciało, a ściślej mówiąc na te obszary, które są kłopotliwe. Urządzenie zastępuje klasyczne zabiegi z użyciem igły, która w wielu pacjentach wywołuje strach i panikę.

Zasadniczo sprzęty RF można wykorzystywać jako maszyny liftingujące, czyli wyrównujące zmarszczki w różnych sferach ciała. Służą one jednak także do wielu innych celów. Mogą być pomocne w leczeniu nadmiernej potliwości, rozstępów czy naczynek. Redukują również przebarwienia na skórze i poprawiają jej ogólny koloryt.

Przeciwskazania do stosowania RF

Teoretycznie stosowanie urządzeń RF jest nieinwazyjne i bezbolesne. Po zabiegu może pozostać niewielki obrzęk, który utrzyma się przez kilka dni. Jednak nie przewiduje się większych konsekwencji stosowania zabiegów.

Istnieje jednak katalog osób, które nie powinny korzystać z takich dobrodziejstw techniki. Na pewno chwilowo powinny sobie to odpuścić kobiety ciężarne i karmiące piersią. Zabieg nie jest wskazany także dla pacjentów, których rany goją się wyjątkowo długo i u których występują tendencje do występowania blizn przerostowych. Przeciwskazaniem do zabiegu są także infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne na skórze.

Korzyści ze stosowania urządzenia RF

Niewątpliwie zastosowanie najnowocześniejszych technik jest prawdziwą ulgą dla wielu pacjentów. Poprzez pozbycie się swoich dolegliwości zdrowotnych i mankamentów urody mogą oni wieść bardziej komfortowe życie.

Wiele z opisanych powyżej problemów stanowi dość wstydliwe kwestie, które sprawiały do tej pory, że pacjenci izolowali się od innych i nie mogli robić wszystkiego tego, na co mieli ochotę. Zabieg może całkowicie zmienić czyjeś postrzeganie własnej osoby.