Na co zwrócić uwagę wybierając zestaw do nurkowania dla amatora?

Na początku swojej przygody z nurkowaniem w zupełności wystarczy basen i podstawowy sprzęt dla nurka. Mowa tutaj oczywiście o specjalnej masce z rurką i płetwach do nurkowania. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla osób początkujących, które chcą wybrać najlepszy zestaw do nurkowania.

Jaka maska?

Na początku w zupełności wystarczy klasyczna maska z dzieloną szybą. Tego typu maska do złudzenia przypomina powiększone okulary pływackie, które dodatkowo zawierają specjalną osłonę nosa. Dostępne są specjalne modele dla osób, które korzystają z pomocy szkieł kontaktowych.

Osoby początkujące mogą wybrać także maski panoramiczne, które zapewniają doskonałą widoczność podczas nurkowania. Modele tego typu wyróżniają się wydłużoną szybą, dzięki której można liczyć na rozległy widok.

Maska do nurkowania spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy będzie idealnie dopasowana. Najlepiej wybrać maskę, która dopasowana jest do kształtu naszej twarzy. Ogromną rolę odgrywa także sam kołnierz, czyli część maski uszczelniająca połączenia z twarzą nurka. Najlepszym wyborem są czarne kołnierze, które chronią przed wpadaniem światła zewnętrznego.

Niezawodna fajka

Dobry zestaw do nurkowania zawierać musi oczywiście fajkę. W dużej mierze to właśnie dzięki fajce możliwe jest oddychanie pod wodą z głową zanurzoną pod taflą. Dla osób początkujących najlepszym wyborem jest najkrótsza fajka o średnicy około 2,5 cm. Jak łatwo się domyślić im większa jest średnica rurki, tym oczywiście zdecydowanie łatwiej jest zaczerpnąć powietrze.

Kolejnym ważnym elementem jest ustnik. Osoby początkujące mogą wybrać ustniki anatomiczne, które opierają się na powierzchni zębów i podniebienia. Na półkach sklepowych dostępne są także ustniki przytrzymywane zębami. Mowa tutaj oczywiście o ustnikach trzonowych.

Jakie płetwy na start?

Do nauki pływania doskonale nadają się płetwy kloszowe, które posiadają dość płytki but zakrywający cała piętę. Płetwy tego typu zakładane są na gołą stoę. Płetwy kloszowe doskonale sprawdzą się na basenie podczas nauki nurkowania. Można je zabrać także na płytkie wody.

Producenci oferują także płetwy paskowe, które zakładane są z kolei na specjalne buty do nurkowania. Jak łatwo się domyślić w płetwach tego typu bez problemu będzie można przejść się po kamienistym terenie.

Zestawy do nurkowania znajdziesz w ofercie Divezone.pl.