Gdzie stosuje się coolsculpting?

Gdzie stosuje się coolsculpting?

Obecnie jedną z najpopularniejszych metod konturowania twarzy i modelowania sylwetki jest kriolipoliza za pomocą urządzenia coolsculpting. Jest to nieinwazyjna alternatywa dla liposukcji czy lipolizy wybierana zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

Zalety coolsculptingu

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nieinwazyjność jest ogromną zaletą tego zabiegu. Właśnie dlatego rekonwalescencja nie jest potrzebna i pacjent może od razu wrócić do wykonywania codziennych obowiązków. Znane od dawna zjawisko kriolipolizy wykorzystuje urządzenie do coolsculptingu. Działaniu bardzo niskiej temperatury poddawane są komórki tłuszczowe, co powoduje ich śmierć. Później te komórki są naturalnie usuwane przez układ limfatyczny.

Proces zamrażania komórek tłuszczowych

Warto podkreślić, że coolsculpting jest przeważnie stosowany na obszarach takich jak: ramiona, uda, pośladki, boczki, brzuch, podbródek oraz szczęka. Urządzenie posiada specjalny aplikator, który przy użyciu próżniowego zasysania wciąga do zagłębienia fałdy skóry. To właśnie tam zachodzi proces zamrażania komórek tłuszczowych. Cały proces przebiega pod kontrolą i jest równomierny, ponieważ aplikator ma wbudowane czujniki monitorujące temperaturę skóry. Głównie od powierzchni ciała uzależniony jest czas trwania zabiegu.

Czas trwania zabiegu

Z reguły trwa on godzinę, ale czasami może się przeciągnąć i trwać dłużej. W niektórych klinikach pacjenci mają do dyspozycji telewizor, na którym mogą oglądać filmy. Uczucie przenikającego zimna mogą wywołać pierwsze przyłożenia aplikatora do skóry. Jednak po kilkunastu minutach skóra powinna przyzwyczaić się do chłodu. Wtedy skóra drętwieje, więc uzyskujemy efekt znieczulenia naturalnego. Można śmiało powiedzieć, że coolsculpting to bezbolesny zabieg, który nie wymaga rekonwalescencji. Szczegóły na temat zabiegu można znaleźć na stronie https://saywowclinic.pl/coolsculpting/. Konsultacja z lekarzem jest konieczna przed wykonaniem wymrażania. Lekarz powinien ustalić indywidualny plan terapii. Warto dodać, że przed zabiegiem trzeba pić dużo wody. Osoby zainteresowane powinny odwiedzić witrynę https://saywowclinic.pl/coolsculpting/.