Co założyć na siebie przed jesiennym biegiem?

Kobiety mają dylemat dotyczący tego zagadnienia nie tylko wtedy, kiedy wybierają się z drugą połówką na uroczystą kolację, ważną imprezę rodzinną lub firmową. Coraz więcej pań systematycznie biega. Kobiety zdają sobie sprawę, że to bowiem sposób na to, aby między innymi zrzucić zbędne kilogramy. W lecie sprawa jest o wiele łatwiejsza. Jakie elementy garderoby założyć zaś na siebie, kiedy na dworze są nie do końca sprzyjające warunki atmosferyczne?

Jaka powinna być dobra opaska?

Opaski oczywiście nie zawsze są konieczne. Jeśli jednak na dworze panują relatywnie kiepskie warunki, to warto się w nie zaopatrzyć. Pamiętajcie bowiem, aby szczególnie chronić te części ciała, które są narażone na zimno. Są to właśnie między innymi uszy itd. Dobrej jakości opaska skutecznie chroni całe nasze zatoki w trakcie pokonywania kolejnych metrów, kiedy na dworze jest stosunkowo zimno i dodatkowo wieje wiatr. Profesjonalne elementy z tej kategorii jednocześnie szybko odprowadzają pot oraz nadmiar ciepła na zewnątrz. Wybierając opaskę trzeba również zwrócić uwagę na to, aby dobrze przylegała do głowy. Dzięki temu w trakcie treningu nie będzie zsuwać się oraz nadmiernie uciskać.

Bluza z długim rękawem

Przed Wami kolejny trening, a na dworze jest zimno? Oczywiście, musicie pamiętać o tym, aby przed rozpoczęciem zajęć odczuwać niewielki chłód. Wszystko dlatego, że po rozpoczęciu biegu temperatura ciała automatycznie się podwyższy. Jeśli jednak macie świadomość, że sam t-shirt nie wystarczy, to trzeba zdecydować się na bluzę typu longsleeve. „Warto zwrócić uwagę na fakt, że elementy garderoby tego typu powinny być wykonane z termoaktywnego materiału. Chroni on przed wychłodzeniem i gwarantuje utrzymanie optymalnej temperatury” – podkreśla Wojciech Izbicki z ekipy www.nessi-sport.com. Poza tym dobrej jakości materiał odprowadza nadmiar wilgoci ze skóry. Gwarantuje to wygodę, komfort oraz eliminuje ryzyko rozmnażania się bakterii czy powstania nieprzyjemnego zapachu.

Dlaczego warto wybrać legginsy biegowe?

Dobrze jest zadbać również o odpowiednie legginsy biegowe. Produkty z tej kategorii potrafią idealnie dopasować się do sylwetki użytkowniczki, dzięki czemu nie powstają otarcia lub odparzenia na skórze. Co ciekawe, dobre legginsy posiadają także wielofunkcyjny pas z kieszonkami. Można tam schować niezbędne akcesoria, takie jak telefon czy klucze do mieszkania itp. Na uwagę zasługuje też fakt, że niektóre elementy garderoby posiadają nawet odblaski, dzięki czemu bieganie jest zdecydowanie bardziej bezpieczne. Szczególnie dotyczy to kobiet, które preferują wieczór lub noc na uprawianie joggingu.