Dom w górach z dużymi oknami? Teraz to możliwe z multicomfort.pl

Dom w górach z dużymi oknami? Teraz to możliwe z multicomfort.pl

W górach domy obowiązkowo musiały mieć małe okna, aby uchronić dom przed jego wyziębieniem. Zima jest znacznie dłuższa i bardziej mroźna niż w pozostałej części kraju. Obecnie jednak dzięki nowoczesnej technologii nawet w górach domy mogą mieć duże okna. Ciepło nadal będzie wewnątrz utrzymane.

Jaka technologia zapewnia ciepło w domu z dużymi oknami?

Duże okna bez nowoczesnej technologii przyczyniały się dotychczas do wyziębiania pomieszczeń znacznie szybciej. Miały one nieszczelne witryny, a przestrzeń między jedną szybą a drugą wypełniona była zwykłym powietrzem.

Obecnie okna są produkowane z trzywarstwowych szyb. Przestrzeń zaś między szybami wypełniona została specjalnym gazem, który skutecznie chroni przed wychłodzeniem pomieszczeń zimą, a latem przed ich przegrzaniem.

W domach modułowych od MultiComfort okna są w dużych taflach. Do otwierania przeznaczana jest jedna tylko część okna lub jedno z kilku skrzydeł. Dzięki temu brak jest zagrożenia rozszczelnieniem okien, które zdarzało się w oknach tworzonych tradycyjnie (wszystkie części są otwierane).

Na którą stronę skierowane są okna w domach pasywnych od multicomfort?

Okna w domach prefabrykowanych pasywnych kieruje się na południe. Dzięki temu światło słoneczne dociera do wnętrza najdłużej i jest ono najsilniejsze. W ten sposób zimą można mieć dom ciepły bez dodatkowego ogrzewania go np. węglem.

Pasywne domy, ponieważ mają duże okna, niekiedy są to całe ściany ze szkła, dają zimą również dużo światła dziennego. Dzięki temu można zaoszczędzić na energii elektrycznej. W ciągu dnia zapalanie światła sztucznego staje się zbędne.

Czy domy pasywne są modułowymi?

Domy pasywne mogą być budowane tradycyjnie deska za deską bezpośrednio na placu budowy. Ich budowa może jednak zostać przeniesiona do hali fabrycznej. Dzięki temu na plac budowy dotrą już gotowe całe elementy ścian, stropów itd.

Skoro części domu mogą być w dużej mierze wykonane w fabryce, budowany z nich dom pasywny staje się modułowym (prefabrykowanym). Technologia stawiania domów pasywnych w Polsce jest jeszcze mało znana. Firma MultiComfort ma jednak w tym zakresie już pierwsze swoje sukcesy.

Sprawdź budowę domu pasywnego na www.multicomfort.pl/. Być może i tobie spodoba się projekt domu, który niemalże w stu procentach ogrzewa się sam i utrzymuje ciepło zimą, a w upał daje przyjemny chłód bez stosowania pieców grzewczych i głośnych agregatów chłodzących.