Jak bez problemu dotrzeć do Utrecht?

łukasz - sindbad - sindbad (7).jpg

Utrecht to popularna wśród pracowników tymczasowych destynacja. Wiele osób regularnie jeździ tam z Polski do pracy. To jedno z czterech największych miast w Holandii, może być więc także ciekawym kierunkiem turystycznym dla miłośników tętniących życiem aglomeracji.

Podróż do Utrecht bus, czy prywatny samochód?

Podróże zorganizowaną komunikacją są bezpieczne i tańsze niż jazda własnym samochodem. Przepisy ruchu drogowego poza Polską są nieco inne niż w kraju. Dlatego mniej doświadczeni kierowcy narażeni są na wysokie mandaty.

Poza tym jazda po centrum miasta bywa męcząca. Utrecht prawie nigdy nie śpi. To wielkie i zatłoczone miasto. Lepiej skorzystać z przejazdów, które odbywają się do Utrecht busem i nie martwić się o sytuację i warunki pogodowe na drodze.

Ile trwa podróż do Utrecht busem?

Jadący do Utrecht bus znajdzie się tam po około 18 godzinach podróży z Warszawy. Trasa ze wschodniej Polski zajmie nieco więcej czasu. Najkrócej pojadą ci, którzy zdecydują się wsiąść przy zachodniej granicy lub w południowo-zachodnich regionach kraju.

Z uwagi na to, że na granicy kolejki zdarzają się niezwykle rzadko, podróż prawie zawsze odbywa się bez komplikacji. Wyruszający do Utrecht bus zatrzymuje się na wcześniej umówionych przystankach. Podróżni mogą wtedy wysiąść, odpocząć, rozprostować się, czy skorzystać z toalety.

Bus to wygoda i komfort

Podróżowanie do Utrecht busem jest bardzo komfortowe. Busy bowiem są bardzo nowoczesne. Mają strefową klimatyzację, czy gniazdka do ładowania telefonu lub laptopa. Dzięki temu czas podróży można spokojnie spędzić na pracy.

Jadące do Utrecht busy zabierają także bagaż. Podróżni mogą spakować się do tradycyjnej walizki, która przewożona jest w cenie biletu. Niektórzy przewoźnicy doliczają dodatkowe koszty wtedy, gdy ktoś przewozi duże bagaże lub coś niestandardowego, np. wózek dziecięcy lub rower.

Bilety na przejazd najlepiej zarezerwować z wyprzedzeniem. W sezonie wakacyjnym zdarza się, że bus jest wypełniony po brzegi i nie będzie mógł zabrać wszystkich zainteresowanych kupujących bilet tuż przed wyjazdem.