Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o liposukcji

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o liposukcji

Epidemia nadwagi i otyłości to jeden w największych zdrowotnych problemów, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Coraz więcej ludzi zmaga się z nadprogramowymi kilogramami. Nie wszyscy potrafią poradzić sobie z chorobą jedynie z pomocą ćwiczeń lub zdrowej diety. Czasami jedynym wyjściem wydaje się zabieg liposukcji laserowej. Na czym on polega?

Czym jest zabieg liposukcji laserowej?

Liposukcja laserowa nazywana jest potocznie odsysaniem tłuszczu. Rzeczywiście, zabieg ten polega na wprowadzeniu do ciała, pod skórę specjalnej rurki (kaniuli), za której pomocą odsysa się tkankę tłuszczową z wybranej części ciała. Najczęściej wybieranym rejonem jest brzuch, uda i pośladki. Pacjenci decydują się też na plecy, ramiona, boczki, klatka piersiowa, a nawet podbródek. Zabieg ten (w zależności od kondycji zdrowotnej pacjenta) wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym bądź miejscowym. Efekty są widoczne już po jego wykonaniu.

Gdzie wykonuje się zabieg liposukcji laserowej?

Na zabieg liposukcji laserowej należy zdecydować się jedynie w renomowanej, znanej i dobrze ocenianej klinice medycyny estetycznej (https://saywowclinic.pl/liposukcja-laserowa/). Wtedy możemy być pewni najlepszej jakości usługi i jej pełnym bezpieczeństwie. Niestety, tego rodzaju zabiegi nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Koszty zabiegu będą różnić się w zależności od miasta, w jakim zostanie on wykonany (np. w stolicy Polski wszelkie tego rodzaju zabiegi mogą być nieco droższe), oraz części ciała, z której chcemy odessać nadmiar tkanki tłuszczowej. Doskonałym przykładem może być brzuch, gdyż ten rejon jest najczęściej wybierany przez pacjentów. Za odessanie tłuszczu z jego okolic musimy zapłacić około sześciu tysięcy złotych. Efekty natomiast widać już po pierwszym zabiegu.

Jak widać, liposukcja laserowa może być świetną alternatywą, lub uzupełnieniem innych sposobów na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Warto połączyć zabieg ze zdrowym odżywianiem i ćwiczeniami, gdyż wtedy otrzymamy na pewno najlepsze wyniki.