Co oferuje nowoczesna lodówka gastronomiczna?

Profesjonalna lodówka gastronomiczna powinna znaleźć się w każdym lokalu, który chce serwować swoim klientom świeże i pyszne dania. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli do wyboru, dlatego też wiele osób może mieć duży problem, aby kupić najlepszy sprzęt.

Czym charakteryzuje się dobra lodówka gastronomiczna?

Nowoczesne lodówki gastronomiczne wyposażone są w specjalne komory świeżości. Mowa tutaj oczywiście o wydzielonych strefach, w których temperatura sięga tylko minimalnie powyżej 0 stopni Celsjusza. Popularne komory Fresh ułatwiają bezpieczne przechowywanie świeżych warzyw i owoców. Odpowiednia wilgotność powietrza pozytywnie wpływa na przedłużenie terminu ważności produktów, które dość łatwo się psują. W dzisiejszych czasach jest duża moda na ekologiczną żywność, dlatego też komory świeżości są naprawdę bardzo przydatne.

W lokalach gastronomicznych przydać może się także szybkie schładzanie. W dużej mierze to właśnie dzięki tej funkcji można w bardzo krótkim czasie uzyskać optymalną temperaturę dla przechowywanej żywności. Szybkie schładzanie przydać może się przede wszystkim w sezonie letnim. Dobre lodówki oferują nie tylko chłodzenie, ale również zamrażanie.

Zaawansowane technologie w lodówkach gastronomicznych

Wysokiej klasy lodówka gastronomiczna wyposażona jest w niezawodny system MultiAirflow. Jest to specjalna funkcja, dzięki której możliwa jest efektywna i sprawna wymiana powietrza w obrębie całej lodówki. To właśnie dzięki systemowi MultiAirflow nie ma nawet najmniejszego problemu z wyrównaniem temperatury w poszczególnych komorach. Dzięki naturalnej cyrkulacji powietrza można na dłużej utrzymać świeżość wybranych produktów.

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się także rewelacyjny system SoftClose. Jest to idealny wybór dla osób, które raz zawsze chcą zapomnieć o mocno zamkniętej lodówce. System SoftClose zaprojektowany został w taki sposób, aby w ostatnim etapie zamykania drzwi lekko je zahamować, dzięki czemu nie ma ryzyka pojawienia się wstrząsów.

Gastronomiczne lodówki coraz częściej wyposażone są w alarm otwartych drzwi. Impulsywny sygnał dźwiękowy informuje użytkowników o zbyt długim otwarciu drzwi. W lokalach gastronomicznych jak powszechnie wiadomo bardzo często zagląda się do lodówki, dlatego też tym bardziej może dojść do jej nieumyślnego niedomknięcia.

Lodówka gastronomiczna dostępna jest w ofercie Gastrosilesia.pl.