Jak wybrać najlepszą kancelarię prawną?

Pomoc kancelarii prawnej jest wymagana co najmniej raz na jakiś czas. Dotyczy to zarówno ludzi, jak i właścicieli firm. Jakie kroki należy podjąć, szukając legalnej kancelarii prawnej?

Profesjonalizm i doświadczenie

Znalezienie firmy prawniczej, która spełni wszystkie Twoje potrzeby, nie jest proste. Należy zastanowić się, jakie standardy powinna spełniać kancelaria prawna, aby przedsiębiorstwo lub osoba mogła z nią współpracować.

Potencjalni klienci często pytają, czy lepiej jest pracować z dużą firmą prawniczą, która zatrudnia specjalistów w różnych dziedzinach prawa, czy z małą firmą prawniczą, która koncentruje się w określonej dziedzinie.

Butikowe kancelarie prawne, lub te, które specjalizują się w określonej dziedzinie prawa, zatrudniają najwyższej klasy ekspertów, którzy są dobrze zorientowani w wybranym sektorze. Jest to dla nich niewątpliwą zaletą. Zazwyczaj są to małe firmy prawnicze, które zaspokajają swoich klientów na zasadzie „jeden na jeden”.

Zdolność adaptacji dużych firm prawniczych, które skupiają prawników z wielu dziedzin, jest zaletą. Tylko dlatego, że klient potrzebuje pomocy z prawa rodzinnego dzisiaj nie oznacza, że nie będą wymagać pomocy z prawa pracy w przyszłości. Firma prawnicza o różnych specjalizacjach może pomóc klientowi w szerokim zakresie spraw.

Niezależnie od tego, czy klient zdecyduje się na współpracę z dużą czy małą firmą prawniczą, powinien pamiętać, że tylko powierzenie swoich spraw profesjonaliście z danej branży może przynieść korzystne rezultaty.

Warunki współpracy

Wiele osób wciąż odmawia zatrudnienia prawnika, ponieważ sądzi, że porady prawne są niebotycznie drogie. Nie musi tak być.

W przypadku jednorazowej pomocy stosuje się rozliczenie godzinowe. Dotyczy to także różnych sytuacji, które nie wymagają poświęcenia znacznej ilości czasu przez prawnika.

Kancelaria prawna, która wchodzi w długoterminową umowę o współpracy z korporacją, może ustalić bardzo subiektywne warunki płatności. Często stosuje się rozliczenie ryczałtowe, które jest ustalane na początku każdej sprawy. Innym rodzajem rozliczenia jest płatność miesięczna. Jest to doskonała opcja dla firm, które regularnie potrzebują porady prawnej.