Zastosowanie zawiesi linowych

Zastosowanie zawiesi linowych

Zawiesie linowe cieszy się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością. Zawiesia wykorzystywane są nie tylko do transportowania, ale również podnoszenia ładunków różnego typu. Nie da się ukryć, że doskonałą alternatywą dla zawiesi poliestrowych oraz łańcuchowych są zawiesia linowe.

Wybór zawiesi linowych

Warto pamiętać, że jest stosowane w branży budowlanej, przemysłowej i w zakładach produkcyjnych. Nie można zapomnieć, że są też używane w pojazdach HDS, żurawiach samojezdnych oraz żurawiach wieżowych. Zawiesie linowe najlepiej kupić u sprawdzonego dostawcy, zresztą bardzo podobnie jak inne systemy do mocowania towaru. Istotne są nie tylko atesty, ale również tabliczka znamionowa. Warto pamiętać, że sprzedawca powinien dołączyć certyfikat zgodności z normą. Z pewnością dużą elastycznością cechują się zawiesia wykonane z ocynkowanych lin stalowych. Trzeba także pamiętać, że stalowe liny zaplecione są wokół włókiennego rdzenia.

Stalowe zawiesia

Nie ulega wątpliwości, że stalowe zawiesia są nie tylko odporne na korozję, ale również niskie oraz wysokie temperatury. Wcale nie trzeba się przejmować szczególnie niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ze względu na liczbę cięgien można podzielić zawiesia. W sprzedaży dostępne są aż cztery typy zawiesi linowych. W tym miejscu można wymienić zawiesia jednocięgnowe, dwucięgnowe, trzycięgnowe oraz czterocięgnowe. Na rynku można znaleźć również zawiesia o obwodzie zamkniętym jednopętlowe lub dwupętlowe. Różne mogą mieć przeznaczenie zawiesia, dlatego też mają różne zakończenia.

Rodzaje zawiesi

Wśród najpopularniejszych zakończeń wymieniana jest kausza oraz standardowa pętla. Należy pamiętać, że do kauszy można mocować różnego rodzaju haki oraz szekle. Każdy bez większego problemu może znaleźć coś dopasowanego dla siebie, ponieważ naprawdę bardzo duży jest wybór zawiesi. Najlepiej korzystać z usług renomowanych sprzedawców, którzy od dłuższego czasu działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. W dzisiejszych czasach podczas transportu różnorodnych ładunków wykorzystuje się zawiesia. Ładunkiem może być nie tylko metal, czy beton, ale także gotowe produkty. Zawiesia o konstrukcji linowej wyprodukowane są z lin stalowych. Zawiesia linowe cechują się dużą wytrzymałością i niską wagą.