Zakup płynu do mycia płyty indukcyjnej

Zakup płynu do mycia płyty indukcyjnej

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się płyn do mycia płyty indukcyjnej. Można śmiało powiedzieć, że płyta indukcyjna jest wygodna oraz bezpieczna, ale może przysparzać pewnych trudności w czyszczeniu.

Pielęgnacja płyty

Trzeba używać właściwych środków do pielęgnacji, ponieważ powierzchnia płyty jest niezwykle delikatna i łatwo ją zarysować. Nie ma co ukrywać, że czyszczenie jest trudniejsze niż w przypadku płyt gazowych. Najlepiej zakupić płyn u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Lepiej wydać więcej pieniędzy, ale mieć pewność, że detergent będzie wysokiej jakości. Płytę indukcyjną należy przecierać codziennie. Trzeba tak samo robić z innymi płaskimi powierzchniami w kuchni.

Mycie płyty

Do mycia możesz przystąpić, dopiero gdy jej powierzchnia w pełni wystygnie. Możesz wykorzystać miękką ściereczkę i ręczniki papierowe. Niektóre ręczniki są jednak szorstkie, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ można łatwo zarysować powierzchnię. Zwróć koniecznie uwagę na ich fakturę przed złożeniem zamówienia. Lepiej kupić miękkie i mieć pewność, że nic się nie stanie. Płyn do szyb jest świetną alternatywą dla specjalistycznego płynu do mycia płyty indukcyjnej. Należy jednak pamiętać, żeby ścierających drobinek nie było w produktach. Drobinki mogą porysować płytę i wtedy już nic nie zrobisz.

Wybór płynu

W sprzedaży na szczęście można znaleźć profesjonalne detergenty przeznaczone do czyszczenia płyt indukcyjnych. Mogą mieć postać płynu, mleczka lub pasty. Płyn do mycia płyty indukcyjnej pozostawia powłokę, która umożliwia utrzymanie powierzchni w czystości. Z pewnością jest to bezpieczne i wygodne rozwiązanie. Najpierw rozprowadź po płycie środek czyszczący i chwilę poczekaj, najlepiej kilka minut. Po tym czasie zacznij czyścić płytę gąbką. Warto podkreślić, że na koniec trzeba wytrzeć powierzchnię papierowym ręcznikiem. Na płycie nie mogą zostać żadne resztki detergentu. Jeśli będziesz tak mył płytę codziennie to unikniesz mocnych zabrudzeń.