Domek dla zakochanych i jego wystrój

Domek dla zakochanych i jego wystrój

Co powinna zrobić para zakochanych w sobie ludzi różnej albo tej samej płci, aby ich miłość nigdy nie zanikła? Odpowiedzi na to pytanie są dwie. Po pierwsze dobrą decyzją będzie wynajmowanie co jakiś czas odpowiedniego domku i spędzanie razem urlopu. Jednak, zamiast tego warto własne mieszkanie przeobrazić w niezwykle romantyczne miejsce.

Specjalny wystrój i materiały

Romantyczny domek dla dwojga musi mieć wnętrze, które będzie znacząco różnić się od poprzedniego. Na początek należy pozbyć się starych mebli i dekoracji, aby w ich miejsce postawić inne i w ten sposób stworzyć jednolitą, harmonijną całość.

Aranżacja romantyczna to taka, która charakteryzuje się delikatnością. Mowa o wszelkich, neutralnych odcieniach. Mamy tu na myśli na przykład barwę kremową, wiśnię, błękit. Czasem jednak warto użyć żywych kolorów, bardziej przyciągających wzrok – szczególnie jeśli jesteśmy parą pragnącą znaleźć się w magicznym miejscu.

Kolorystyka to jedno, ale istotne są też zastosowane materiały w przypadku zasłon, firan, obrusów oraz innych tego typu elementów. Romantyczny domek dla dwojga nie może odpychać, dlatego trzeba zakupić lekkie, zwiewne tkaniny (idealny będzie aksamit i jedwab). Z kolei wspomniane meble (najlepiej w stylu barokowym) powinny cechować się wzornictwem w postaci kwiatów czy zbliżonych malunków.

Inne dodatki

W romantycznym domu dla dwojga nie może też zabraknąć ozdób i dodatków. Mowa oczywiście o zapachowych świeczkach, żyrandolach, szkatułkach na biżuterię, bardzo miękkich dywanach, wielu lustrach, poduszkach oraz przeróżnych roślinach.

Polecana jest również odpowiednia, elegancka tapeta, dzięki której uzyskamy romantyczny nastrój w danym pomieszczeniu (np. w sypialni, gdzie miła atmosfera ma szczególne znaczenie). W łazience lepiej zrezygnować z kabiny prysznicowej na rzecz wanny, chociażby takiej w kształcie serca (jak w hollywoodzkich filmach).

Specjalne oświetlenie

Na koniec jest coś jeszcze, o czym warto pamiętać. Romantyczny domek dla dwojga będzie miejscem pełnym relaksu, jeśli zdecydujemy się na odpowiednie oświetlenie wszystkich pomieszczeń. Piękne, klasyczne i starodawne lampy sprawdzą się doskonale jako dyskretne źródło światła.