Co zamiast paneli na podłogę w salonie?

W salonie najczęściej kładzione są panele. Z różnych powodów jest to dobry wybór. Niemniej jednak salon to tak ważna przestrzeń w domu, że warto pomyśleć o czymś bardziej oryginalnym. Są inne materiały na podłogę. One także mają swoje zalety, a wybierając coś oryginalnego, zyskuje się wyjątkową przestrzeń. Kiedy marzy się o ciekawym wnętrzu, to warto zastanowić się nad trzema materiałami na posadzkę w salonie.

Posadzka w salonie z płytek ceramicznych

Chłodny urok płytek ceramicznych nada elegancji wnętrzu. Są one tak różnorodne, że można wybrać takie, które będą pasować do każdego stylu, jaki wybierze się dla salonu. Wspaniale będzie prezentował się pokój dzienny z płytkami białymi oraz w innych neutralnych kolorach. Płytki to wybór trwały. Zaletą jest też łatwość dbania o czystość podłogi. Wybierając taki materiał na posadzkę, trzeba zaangażować do jej wykonania fachowca. Podłoże musi zostać odpowiednio przygotowane, a i samo kładzenie płytek na podłogę jest trudniejsze i cięższe niż w przypadku paneli.

Modna posadzka z żywicy dla wnętrza

Posadzka z żywicy to także wybór dla osób lubiących idealną czystość. Jej atutem jest duży wybór kolorów oraz możliwość posiadania podłogi błyszczącej, półmatowej i matowej. Najważniejszą zaletą posadzki z żywicy jest brak łączeń. Modne dziś są nieduże domy, w których przestrzeń dzienna jest otwarta. Dodatkowo warto zadbać i o powiększenie optyczne tej przestrzeni. Jednolita podłoga, bez łączeń i fug, daje wrażenie większego wnętrza. Wybór żywicy pozwala uzyskiwać niesamowite efekty. Podłoga może być mocno błyszcząca. Dekoracyjna podłoga 3D z żywicy to jeszcze większy efekt niezwykłości wnętrza.

Beton na podłodze w industrialnym salonie

Posadzka betonowa to doskonały wybór, kiedy zamierza się urządzić salon w stylu industrialnym. Beton to materiał typowy dla hal fabrycznych, więc wybierany jest też do wnętrz, które nawiązują do takich klimatów. Posadzka będzie wyglądać surowo, ale i cały ten styl jest właśnie taki. Charakteryzuje się chłodem oraz surowością. Posadzkę taką można mieć także przy innych stylach wnętrza. To oryginalny wybór, pobudzający wyobraźnię. Znakomicie wygląda surowość takiej podłogi w zestawieniu ze stylowymi meblami. Wnętrze jest wtedy niezwykłe. Jednak taka oryginalność mało komu przypadnie do gustu. Natomiast beton w salonie inspirowanym wyglądem hal przemysłowych to obecnie modny wybór.

Płytki ceramiczne oraz żywica to materiały o dużej dekoracyjności. Wybierając je, można mieć posadzkę skromniejszą, ale też bardzo ozdobną. Beton przy nich może wydawać się nieatrakcyjny. Tak jednak nie jest. Taka podłoga ma swój charakter. Salon z posadzką z betonu to wybór dający wiele możliwości aranżacyjnych.