Gadżety reklamowe – kiedy je kupić i dlaczego koniec roku nie jest optymalnym momentem?

Gadżety reklamowe – kiedy je kupić i dlaczego koniec roku nie jest optymalnym momentem?

Dystrybucja gadżetów reklamowych skupia się bardzo często na okresie obejmującym koniec roku i początek nowego roku kalendarzowego. Jest to spowodowane świętami, które występują w tym czasie, ale również możliwością wręczenia prezentów datowanych, takich jak kalendarze, notesy 2023 czy inne tego typu. Kiedy jednak zamówić gadżety, aby być gotowym na nadchodzący sezon działań marketingowych?

Które gadżety reklamowe są najskuteczniejszymi narzędziami?

Agencje reklamowe prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych gadżetów – przez kilka sezonów hitem były smycze z logo, a aktualnie są one traktowane jako bezwartościowe pod względem marketingowym, podobna droga czeka kubki reklamowe. Klasyką, która nigdy nie wychodzi z mody, bo jest po prostu użytkowa są: notesy 2023, kalendarze i długopisy. Można zaoferować kontrahentom czy pracownikom butelki na wodę czy kubki termiczne, ale żaden z tych gadżetów nie przyniesie takiego efektu, jak długopisy czy notesy 2023.

Do kogo powinny trafić gadżety reklamowe, tak aby przynosiły najlepszy efekt marketingowy?

W przypadku wręczania gadżetów reklamowych nie zawsze zasada „im więcej tym lepiej” ma zastosowanie. Gadżety reklamowe powinni oczywiście otrzymać pracownicy, którzy będą polecać naszą organizację, ale należy się również skupić na strategicznych klientach. Według zasady wzajemności będą oni czuli pewne zobowiązanie wobec nas oraz przywiązanie do naszej organizacji, właśnie z powodu kilku prezentów. Należy również pamiętać, że budowanie więzi z kontrahentem to nie sprint, a maraton i obejmuje cały szereg działań w długim okresie czasu.

Kiedy dokonać zakupu gadżetów tak, aby zdążyć na okres świąteczny?

Już we wrześniu zaczyna się intensywna praca w agencjach marketingowych, gdzie przygotowuje się gadżety reklamowe. Warto skusić się na zamówienie ich jeszcze w czasie wakacji – będziemy pierwszym klientem, którego gadżety będą wykonane. Można mieć wtedy pewność, że pojawią się one u nas w firmie na czas. Spóźnieni mogą swoje zamówienia otrzymać dopiero po świętach.