Przewodnik po rodzajach palet plastikowych

Przewodnik po rodzajach palet plastikowych

Palety plastikowe są niezbędnym nośnikiem logistycznym. Świetnie sprawdzają się podczas transportu towarów, a w magazynach są wręcz nie do zastąpienia.

Charakterystyka palet plastikowych

Bez wątpienia plastikowe palety cieszą się ogromną popularnością w wielu branżach. Dzięki wysokiej skuteczności w zautomatyzowanych liniach produkcyjnych, stosowanie palet plastikowych stało się niemalże normą. Ponadto są one wyjątkowo ekonomiczne i świetnie sprawdzają się podczas transportu towarów. Warto jednak zaznaczyć, że jest kilka rodzajów palet plastikowych. Oczywiście każda ma swoje unikalne zalety, które dopasowane są do określonych zastosowań.

Rodzaje palet plastikowych

Jednym z rodzajów palet plastikowych są palety na płozach do stosowania w regałach. Najczęściej są one wykorzystywane do obsługi ciężkich ładunków. Płozy nośne zapewniają dostęp do obsługi wózkiem magazynowym z każdej możliwej strony. To sprawia, że mogą one przenosić duże obciążenia. Dzięki solidnej konstrukcji palety można ją bezpiecznie umieszczać na regale. Oczywiście zwiększona waga palety plastikowej sprawia, iż jest ona znacznie mocniejsza niż inne wersje.

Na rynku dostępne są Plastikowe palety na płozach w dwóch wersjach: z pełnym blatem, a także ażurowa. Warto wspomnieć, że wersja z pełnym blatem jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości, dlatego też często jest używana w zautomatyzowanych systemach magazynowych.

Do dyspozycji mamy również palety na stopach, które są idealne do gniazdowania. Mają one specjalne stopy plastikowe, wchodzące jedna w drugą, co znacznie ułatwia układanie w stos. Oczywiście są one w stanie utrzymać duże obciążenia dzięki mocnym tworzywom z jakich są wykonane. To powoduje, że są one często wykorzystywane w przypadku transportu produktów, które wymagają szczególnego bezpieczeństwa.

Ogromną zaletą plastikowych palet gniazdowych jest to, iż po opróżnieniu zajmują one o wiele mniej miejsca niż inne rodzaje palet. Składowane w magazynie zajmą jedną czwartą wysokości palet na płozach.