Czy fotoodmładzanie jest skuteczne?

Czy fotoodmładzanie jest skuteczne?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się fotoodmładzanie Katowice oferują w tym zakresie spore możliwości. Należy pamiętać, że wszystkie kobiety chcą wyglądać młodo i pięknie.

Czym jest fotoodmładzanie?

Niestety z upływem lat skóra traci swoją elastyczność. Wtedy mogą pojawiać się pierwsze przebarwienia oraz zmarszczki. Jeśli chodzi o zatrzymanie efektów starzenia się skóry, to kosmetologia ma naprawdę sporo do zaoferowania. Fotoodmładzanie Katowice to metoda pozwalająca odmłodzić skórę przy użyciu wiązki lasera. Głównym celem zabiegu jest ogólna poprawa kondycji skóry, a także jej odmłodzenie i rewitalizacja. W trakcie zabiegu skóra jest intensywnie naświetlana wiązką lasera. Warto nadmienić, że pobudzona do tworzenia włókien kolagenowych jest tylko odpowiednio przygotowana skóra. W ten sposób może odzyskać swoją dawną jędrność oraz sprężystość.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg może być wykonany nie tylko na twarzy, ale również ramionach, dłoniach oraz dekolcie. Postęp technologiczny sprawił, że obecnie możemy korzystać z rozwiązań, o których dawniej mogliśmy jedynie pomarzyć. Na początku musisz skonsultować się z kosmetologiem, który oceni, czy zmiany dobrze zareagują na terapię. Sam zabieg nie jest długi i skomplikowany, więc nie trzeba się na zapas martwić. Może trwać od 5 minut do godziny, w zależności od tego, jaki obszar ma zostać poddany terapii.

Co robić po zabiegu?

Uczucie pieczenia jest możliwe w trakcie terapii. Wynika to z tego, że w trakcie zabiegu nie znieczula się skóry kremem, ponieważ wtedy działanie lasera może być osłabione. Posmarowanie skóry kremem regenerującym z filtrem SPF 50 jest ostatnim etapem. Warto również zrezygnować z makijażu w pierwszych dniach po fotoodmładzaniu. Lepiej nie korzystać też z sauny i solarium i nie stosować toników, które mają w składzie alkohol. Istotne jest, żeby miejsca pozabiegowe regularnie smarować kremem z wysokim filtrem. Jako terapia usuwania przebarwień również może się sprawdzić fotoodmładzanie. Jeśli twoim problemem są zmiany naczyniowe to na pewno będzie to trafny wybór.