Sucha skóra – jak sobie z nią radzić?

Sucha skóra jest problemem wielu osób. Często jest to spowodowane nieprawidłową dietą, pielęgnacją, a także genetyką. Jak zadbać o skórę, aby ją nawilżyć oraz jak o nią dbać, aby sprawiała jak najmniej problemów?

Nawilżanie od wewnątrz i z zewnątrz

Sucha skóra jest bardziej podatna na uszkodzenia i wysuszenie. Osoby obdarowane takim rodzajem skóry czują dyskomfort i naciągnięcie oraz mają większą skłonność do uszkodzeń naskórka przez to, że jest ona mniej elastyczna. Jest to najczęściej spowodowane małą ilością lipidów oraz słabego nawilżenia całego organizmu. Pierwszym sposobem na walkę z suchą skórką jest więc odpowiednie nawodnienie od wewnątrz. Osoby, które piją odpowiednią ilość wody, mają mniej problemów z suchością skóry. Ważne jest również nawilżanie z zewnątrz. Najlepsze będą do tego zarówno kremy nawilżające, jak i te natłuszczające. Kosmetyki, które nawilżają, przywrócą odpowiednie nawodnienie skórze. Z kolei natłuszczenie skóry pozwoli na zachowanie jej gładkości oraz blasku na dłużej. O odpowiedniej pielęgnacji warto pamiętać w szczególności latem, podczas wystawiania ciała na słońce, ale też w okresie grzewczym, gdy drastycznie spada wilgotność powietrza. Należy również zwrócić uwagę na to, aby chronić skórę przed promieniami UV o każdej porze roku.

Zadbaj o swoją skórę w sposób doraźny

Niezależnie od codziennej pielęgnacji warto również raz na jakiś czas pozwolić sobie na odżywienie skóry w silniejszy sposób. Można posiłkować się domowymi peelingami – te wykonane z naturalnych składników, takich jak drobinki kawy czy cukru z dodatkiem różnego rodzaju olejów, świetnie wpływają na ukrwienie skóry, a także na usunięcie suchego naskórka i natłuszczenie z zewnątrz. Można również oddać się w ręce profesjonalistów w gabinetach kosmetycznych i salonach SPA. Najczęściej zostanie nam dopasowany odpowiedni zabieg z indywidualne dobranymi kosmetykami. Często usługa taka jest połączona z relaksującym masażem. Jest to idealne rozwiązanie, kiedy potrzebujemy zarówno nawilżenia i odnowy naszej skóry, jak i chwili relaksu. Salony SPA oferują peelingi oraz maski odżywcze na całe ciało. Taka chwila przyjemności dobrze wpłynie zarówno na naszą skórę, jak i na samopoczucie. W profesjonalnych gabinetach SPA istnieje również możliwość dobrania odpowiednich kosmetyków do codziennej pielęgnacji, aby utrzymać skórę w jak najlepszej kondycji przez dłuższy czas.

Pielęgnacja skóry suchej na co dzień jest bardzo ważna. Jednak od czasu do czasu warto zainwestować z odżywczą regenerację, aby móc dłużej cieszyć się gładką i aksamitną skórą.

Artykuł przygotowany przy współpracy z http://salon.cece.pl/