Jak zrobić makijaż permanentny brwi i ile on kosztuje?

Makijaż twarzy można z pewnością porównać z innymi zabiegami, o których szeroko mówią poradniki internetowe takie jak http://www.modelato.pl/manicure-hybrydowy-co-warto-wiedziec/. Każda z omawianych stylizacji jest stosunkowo nietrwała i wcześniej, czy później jej stan zaczyna się pogarszać. Makijaż jest na tyle delikatny, że jego pogarszający się stan jest widoczny bardzo szybko. Czy można go bardziej utrwalić? Naukowcy nad tym pracują i co rusz dają do dyspozycji pewne triki, co zrobić, aby makijaż był znacznie trwalszy. Nie inaczej sprawa się ma do makijażu brwi. Jeśli o nie chodzi, to można uczynić makijaż permanentny brwi bez szkody dla nich, czy skóry pod nimi. Jest to część skóry o podwyższonej wrażliwości, tak że metody  również muszą być bezpieczne. Ten artykuł odpowie na wątpliwości co do trwałości makijażu i jego bezpieczeństwa dla osoby, która się mu poddaje, a także powie, ile kosztuje makijaż permanentny brwi.

Jak wykonać makijaż permanentny brwi?

Jest kilka metod wykonania makijażu permanentnego. Można wyliczyć makijaż permanentny metodą piórkową, pudrową i makijaż, który łączy w sobie te dwie metody z wszystkimi zaletami z nich płynącymi. Makijaż permanentny metoda piórkową polega na podaniu pod skórę brwi tuszu, który sprawi, że cienkie i z prześwitami brwi zostaną znacznie mniej zauważane. Metoda ta jest podobna do tatuowania ciała, gdyż brakujące włoski są dorysowywane w wymagających tego miejscach. Metoda pudrowa również podaje pod skórę, ale pigment neutralny dla ciała, którego zaletą jest to, że równie dokładnie podkreśla brwi co metoda piórkowa, ale za jego pomocą można nadać brwiom kolorów pośrednich, a także stworzyć efekty przejścia tonacji koloru. Metoda mieszana to jakby połączenie tych dwóch metod i różniąca się  intensywnością barwy brwi.

Jakie są ceny za makijaż permanentny i co z jego trwałością?

Makijaż permanentny brwi nie jest niskim wydatkiem, ale nie da się też przeoczyć korzyści z niego płynących. Metoda piórkowa kosztuje od 500 zł, a pudrowa jest tańsza, bo jej koszt to około 400 zł. Jest to jednak wydatek, który można ponieść raz na jakiś czas. Trwałość makijażu permanentnego wynosi około roku. Po tym czasie zaczyna powoli blednąć, tak więc nadal będzie on cieszył oko, ale stanie się kolorystycznie mniej intensywny. Po około 3 latach brwi wrócą do swojego naturalnego koloru. Jeśli chodzi o makijaż pudrowy, to w cenie około 200 zł można dokonać jego poprawy i ewentualnych modyfikacji, dlatego makijaż permanentny w Lublinie ostatecznie nie jest wydatkiem zbyt odczuwalnym na dłuższą metę w porównaniu do dość częstych zabiegów innymi metodami.

Czy istnieją przeciwwskazania?

Jak wiadomo, makijaż permanentny niesie z sobą pewne, mało bolesne, konsekwencje jak podrażnienia i niewielkie ranki w miejscach nakłuwanych. Leczenie ich trwa kilka tygodni, a polega na smarowaniu maścią z witaminą A  oraz E w celu szybszego gojenia. Jednakże osoby, które zmagają się z cukrzycą, hemofilią, łuszczycą, biorące leki sterydowe, a także kobiety w ciąży i karmiące, nie powinny poddawać się żadnemu z wyżej wymienionych zabiegów permanentnego makijażu brwi z uwagi na rzadko występujące reakcje niepożądane.