Przedłużanie rzęs metodą 1:1, 2D a może 3D? Jaką metodę wybrać?

Kobiety od zawsze stosowały różne techniki, aby upiększać swoje ciało. Regularne zabiegi pielęgnacyjne oraz stylistyczne pomagają im zatuszować ewentualne niedoskonałości i podkreślić atuty. Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów w ostatnim czasie, jest zabieg przedłużania rzęs. Fora kosmetyczne, strony najpopularniejszych blogierek modowych aż kipią z ilości informacji odnośnie tego zabiegu. Postanowiliśmy zebrać dla Was w jednym poradniku, wszystkie najistotniejsze wskazówki, które pomogą wybrać najlepszą metodę przedłużania rzęs.

Wyjaśniamy, na czym polegają poszczególne metody przedłużania rzęs

W pierwszej kolejności skupmy się na krótkim opisaniu najpopularniejszych technik. Rozróżnia się kilka metod przedłużania rzęs:

  • metoda 1:1,
  • metoda 2:1 inaczej nazywana metodą 2D,
  • metoda 3:1 inaczej nazywana metodą 3D,
  • metoda 4:1 inaczej nazywana metodą 4D.

Każda z powyższych metod daje inne efekty i stosuje się w nich różne techniki mocowania sztucznych włosków. Najpopularniejsza jest pierwsza metoda, czyli 1:1. Polega ona na doczepieniu jednej sztucznej rzęsy do naturalnego włoska tuż pod linią powiek, ale tak by klej nie dotykał skóry. Mocowane sztuczne rzęsy są więc doklejane do naturalnej rzęsy, przez co dają efekt wydłużenia. W tej metodzie można zastosować dowolny rodzaj rzęs, od tych z futra norek syberyjskich, przez jedwabne a na syntetycznych skończywszy. To, po jakie rzęsy sięgniesz, zależy nie tylko od Twojego gustu, ale także od tego, czy nie jesteś uczulona na któreś z nich, w jakim stanie masz naturalne rzęsy oraz jaki efekt Cię interesuje.

W metodzie 2D, 3D czy 4D, mocuje się po 2, 3 lub 4 sztuczne rzęsy. Pierwszą mocuje się zawsze metodą 1:1, kolejne zaś dokleja się do linii powiek. To metody dające nie tylko efekt wydłużenia, ale także zagęszczenia rzęs. Więcej o zagęszczaniu poczytasz w innym poradniku, na stronie http://www.wypaplani.pl/trwale-przedluzanie-i-zageszczanie-rzes-jaka-metode-wybrac/, gdzie także opisane zostały szczegółowo techniki zabiegów oraz rodzaje wykorzystywanych rzęs. Decydując się na wydłużenie bez zagęszczenia, lepiej zastosować technikę pierwszą, jeśli natomiast chcemy nieco zagęścić rzęsy, technika 2D będzie tutaj idealnym wyborem.

Pamiętaj o rzetelnym salonie!

Wybór salonu ma ogromne znaczenie. Od niego, a dokładniej od doświadczenia stylistki zależy zarówno efekt, jak i Twoje zdrowie! Dlatego też salony dostępne na https://www.moment.pl/rzesy/wroclaw, posiadają rzetelne opinie dotychczasowych klientek oraz szczegółowy opis zabiegów. Sprawdź salon pod kątem profesjonalizmu, bezpieczeństwa i higieny pracy, a następnie dokonaj racjonalnego wyboru.

Nic nie daje większej swobody, niż świadomość, że Twój wybór był rozsądny, przemyślany i poparty kluczowymi argumentami.