Nowy wymiar medycyny estetycznej – Morpheus 8 Pro

Nowy wymiar medycyny estetycznej – Morpheus 8 Pro

Zabiegi mikroigłowe znane są w kosmetyce od dawna, a te z wykorzystaniem prądu RF również cieszą się popularnością. Morpheus 8 Pro łączy w sobie obie te metody upiększania i odmładzania skóry w bezpieczny, efektywny i precyzyjny sposób. Na czym polega jego działanie oraz do jakich problemów jest przeznaczony?

Problemy skórne wymagające leczenia

Bardzo często osoby zmagające się z problemami skórnymi nie do końca wiedzą, co im może pomóc. Zmagając się z problemem skórnym, warto skonsultować z dermatologiem opcje jego redukcji. Jednym z zabiegów, które mogą go wyeliminować, jest radiofrekwencja mikroigłowa. Dzięki specjalnie dobranym igłom prąd RF podgrzewa tkankę, stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Ten proces umożliwia pozbycie się wielu problemów, a Morpheus 8 Pro gwarantuje bezpieczeństwo i precyzję zabiegu.

Jak działa aplikator Morpheus 8 Pro? Poznaj jego technologię

Najbardziej istotna różnica pomiędzy Morpheus 8 Pro a resztą aplikatorów polega na jego specjalnej technologii. Specjalnie opracowany system kontroli temperatury zapobiega oparzeniom naskórka. Prąd zostaje automatycznie odcięty w momencie osiągnięcia zaprogramowanej temperatury. Aplikator posiada również igły pokryte silikonem, dzięki czemu strefa grzania przebiega pomiędzy elektrodą a czubkiem igły. Morpheus 8 Pro https://shar-pol.pl/produkt/morpheus8-pro/ wykorzystuje technologię wysokiego natężenia prądu o radiowej frekwencji. To dzięki niemu dochodzi do kontrolowanego ogrzania skóry i pobudzenia jej komórek.

Przebieg zabiegu i rekonwalescencja

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej odbywa się w znieczuleniu miejscowym (na skórę nakładany jest specjalny preparat). Dobór odpowiednich igieł przeprowadzany jest na podstawie problemu skóry, który wymaga redukcji. Głowica przykładana jest do skóry i następuje seria mikro nakłuć, podczas których uwalniany jest prąd RF podgrzewający skórę. Zabieg trwa około 30 minut. Po zabiegu konieczne jest schłodzenie obszaru skóry, stosowanie kremów nawilżających, stosować filtr przeciwsłoneczny i unikać bezpośredniego działania słońca przez ok. 2 tygodnie.