Atrakcje turystyczne nad polskim morzem

Wiele wspaniałych miejsc można znaleźć nad polskim morzem. Takie miejsca mogą pochwalić się niesamowitą architekturą oraz malowniczymi krajobrazami.

Ciekawe miejsca nad polskim morzem

W tym artykule podpowiemy, które miejsca nad morzem warto odwiedzić i jakie atrakcje czekają na turystów. Warto mieć na uwadze, że wakacje nad Bałtykiem to nie tylko plażowanie i kąpiele w słonej i chłodnej wodzie. Można również obcować z pięknem nadmorskiej przyrody i odkrywać nieznane zakątki. Jednym z najładniejszych miejsc na całym wybrzeżu jest bez wątpienia Klif Orłowski. Wystarczy wejść na molo na plaży w Gdyni Orłowie, żeby dobrze widoczny był ten stromy brzeg morski.

Punkty widokowe

Dobrym pomysłem jest również spacer w kierunku klifu po plaży orłowskiej. Liczy się nie tylko zwiedzanie, ale również aktywność fizyczna. Jest to świetny punkt widokowy, dlatego warto wejść na sam szczyt. Jest to jednak naprawdę duży wysiłek fizyczny, dlatego trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Absolutnie nie można przegapić tej fantastycznej atrakcji, jeżeli przebywamy na wakacjach w Trójmieście. Warty uwagi jest także rezerwat Przylądek Rozewie, który znajduje się na Przylądku. Można tam podziwiać słynne klifowe wybrzeże. Przez wiele lat Przylądek reklamowany był jako najdalej wysunięty punkt w naszym państwie. Obecnie najdalej wysuniętym punktem jest oczywiście Gwiazda Północy. Jest to świetne miejsce na rodzinny spacer z dziećmi.

Ruchome wydmy

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dla zwiedzających udostępniona jest latarnia morska, do której można dojść leśną ścieżką. Warto poznać również historię latarni, która jest niezwykle ciekawa. Mogą w tym pomóc specjalne plansze edukacyjne, które są dostępne w środku. Osoby, które wejdą na samą górę będą mogły podziwiać niesamowity widok na Mierzeję Helską. Do najpiękniejszych miejsc nad polskim morzem można zaliczyć również ruchome wydmy. Można też wejść na szczyt Wydmy Łąckiej, która zlokalizowana jest na szlaku turystycznym. Warto dodać, że jej wysokość to około 30 metrów. Po przeczytaniu tego tekstu, powinieneś już wiedzieć jakie Miejsca nad morzem są godne uwagi.