Do czego służą dermapeny w medycynie estetycznej?

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają zabiegi medycyny estetycznej. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim zabiegi mezoterapii mikroigłowej, które oparte są na nowoczesnej technologii dermapen. Z niniejszego artykułu można dowiedzieć się czym są dermapeny i kiedy warto skorzystać z opisywanego zabiegu.

Czym tak naprawdę jest dermapen?

Dermapen najprościej rzecz mówiąc, to stosunkowo niewielkie urządzenie, które do złudzenia przypomina zwykły długopis. Nowoczesne dermapeny wykorzystywane są w medycynie estetycznej do mechanicznego mikronakłuwania skóry. Opisywane urządzenie posiada mechanizm, dzięki któremu możliwe jest kontrolowanie głębokości wkłuć.

Najlepsze dermapeny posiadają także kilka poziomów prędkości działania. W wielu modelach dostępne są również wymienne kartridże jednorazowe. Dzięki temu, że końcówki urządzenia są niewielkich rozmiarów, to bez problemu można dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc.

Jak przebiega zabieg?

W pierwszej kolejności kosmetolog albo doświadczony dermatolog przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem. Dopiero po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań wykonuje się demakijaż oraz dokładną dezynfekcję skóry. Jeżeli ciało jest przygotowane do zabiegu, to nakładana jest specjalna maść znieczulająca.

Najważniejszym etapem zabiegu jest oczywiście mikronakłuwanie dermapenem. Jeżeli na skórze pojawią się mikro urazy, to organizm automatycznie uruchamia procesy regeneracyjnej. Pobudzona jest produkcja nie tylko kolagenu, ale również elastyny i kwasu hialuronowego.

Sprawdzone koktajle do dermapenów

Mezoterapia mikroigłowa spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy dermatolog wybierze odpowiednie koktajle. Mowa tutaj oczywiście o sprawdzonych ampułkach, które zawierają w swoim składzie silnie skoncentrowane produkty.

Sera zawierają nie tylko niskocząsteczkowy kwas hialuronowy i kolagen, ale również drogocenne witaminy i minerały. W dużej mierze to właśnie dzięki takiej bombie odżywczej można liczyć na szybkie i satysfakcjonujące efekty zabiegu. Dermapeny zwiększają absorpcję koktajli nawet czterokrotnie. Do największych zalet należy zaliczyć także krótki czas zabiegu, jego precyzję oraz możliwość kontrolowania głębokości iniekcji.

Dermapeny dostępne są w ofercie beautysystem.pl