Akumulator NiMH

Niewielkie, poręczne i praktyczne. Akumulatorki NiMH skutecznie zastępują tradycyjne baterie AA. Ich fenomen polega na tym, że możną je wielokrotnie ładować i rozładowywać, a one i tak będą spełniać swoją funkcję.

Czym są akumulatorki NiMH?

Są to akumulatory niklowo-metalowo-wodorkowe, które potocznie nazywane są „NiMH”. W takim akumulatorze jedna z elektrod wykonana jest z niklu, druga zaś ze spieku metali rzadkich w atmosferze wodoru. Jest to ulepszona wersja akumulatorów NiCd, warto dodać, że poza anodą ich konstrukcje praktycznie się nie różnią. Ulepszony model charakteryzuje się dużo większą pojemnością.

Użytkowanie akumulatorków

Aby zapewnić jak najlepszą jakość ładowania, akumulatorki niklowo-wodorowe należy przed rozpoczęciem pracy rozładować do 0, a następnie naładować do maksimum. Jeżeli akumulator nie zostanie rozładowany przed rozpoczęciem użytkowania to pojawi się tzw. efekt pamięci. W tym przypadku pojemność akumulatora pozornie się zmniejszy. Będzie to można zaobserwować w krótszym czasie pracy urządzenia. Model będzie wydawał błędną informacje o rozładowaniu, użytkownik będzie go ponownie ładował, co jest dużym błędem. Wcześniej wspomniany efekt będzie się pogłębiał do momentu aż urządzenie będzie pracować jedynie minutę.

Bezpieczeństwo akumulatorków

Akumulatorki nimh są sklasyfikowane jako bezpieczne. Urządzenia są odporne na wszelkie przeciążenia. Nie powodują żadnego zagrożenia podczas transportu, dlatego do ich transportu niepotrzebne jest pozwolenie ADR, do przewozu materiałów niebezpiecznych.