CoolSculpting, czyli zabieg przyszłości

CoolSculpting, czyli zabieg przyszłości

W Polsce mało kto słyszał o zabiegu określanym jako kriolipoliza lub CoolSculpting. Jest to zabieg kosmetyczny, który powstał kilka lat temu na bazie długoletnich badań w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Kriolipoliza ma na celu wyeliminowanie komórek tłuszczowych za pomocą innowacyjnej metody. Jaka to metoda i gdzie poddać się takiemu zabiegowi? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się więcej o zabiegu CoolSculptingu.

Co to jest kriolipoliza?

Technika kriolipolizy została opracowana przez naukowców z uniwersytetu w Bostonie. Korzystne wyniki badań klinicznych i liczne próby doprowadziły do stworzenia wyjątkowej i skutecznej terapii. Skuteczność zabiegu została więc potwierdzona naukowo i zatwierdzona przez Amerykański Departament Zdrowia (FDA). Jak działa kriolipoliza?

Kriolipoliza zwana też CoolSculptingiem to metoda liposukcji, usuwania tłuszczu z organizmu oparta na zimnej temperaturze. Temperatura pozostaje w granicach od 0 do 5°C gdy wykonuje ją osoba bez wykształcenia medycznego oraz w temperaturze do -10°C, jeśli kriolipoliza jest wykonywana przez pracownika służby zdrowia, przeszkolonego i wykwalifikowanego w tym zakresie. Zmrożenie pobudza jedynie komórki tłuszczowe do rozpadu i obumarcia. Reszty dokonuje ludzkie organizm usuwając złogi ze swojego wnętrza.

Urządzenia do przeprowadzania kriolipolizy

Zabieg wymaga użycia specjalnego urządzenia. Dziś praktycy mogą wybierać spośród różnych modeli urządzeń do kriolipolizy z kilkoma głowicami do mrożenia tkanki tłuszczowej. Ważne by urządzenia były profesjonalne, a głowice nowoczesne i sprawne.

Niektóre z maszyn do kriolipolizy są bardziej wydajne niż inne co przekłada się na czas zabiegu i ilość podejść. Szczególną wydajnością cieszą się głowice CoolAdvantage, skracające czas wykonania zabiegu o połowę przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa.

W jakim ośrodku medycznym poddać się kriolipolizie?

CoolSculpting wymaga jak już opisano specjalnych warunków i wyjątkowego wykształcenia personelu. Korzystanie więc z tej terapii w małych, dopiero rozwijających swoje skrzydła ośrodkach medycyny estetycznej nie tylko nie jest opłacalne, ale może być też nieskuteczne a nawet niebezpieczne.

Kripolizy najlepiej dokonywać w sprawdzonych ośrodkach, co do których personelu, sprzętu i profesjonalizmu nie mamy wątpliwości. Do tej kategorii ośrodków należy centrum Saywow, które oferuje profesjonalne zabiegi CoolSculptingu z gwarancją skuteczności. Dowiedz się więcej zaglądając na https://saywowclinic.pl/coolsculpting/.