Wszystko na temat europalet

alek - czerwiec schoellerallibert.com - schoeller (10) .jpg

Europalety stworzone zostały, aby ujednolić i znormalizować kryteria, które obowiązują podczas transportu oraz magazynowania w krajach Unii Europejskiej. Dzięki paletom obrót towarami stał się o wiele łatwiejszy, nawet pomiędzy bardzo oddalonymi od siebie krajami.

Zalety europalet

Europalety mogą być obsługiwane przy pomocy każdego środka transportu i dowolnego wózka widłowego oraz w każdym systemie magazynowym, ale najlepiej sprawdzają się wśród magazynów automatycznych. Wymiary europalet są kilka razy większe niż standardowe pojemniki z tworzywa sztucznego, dzięki czemu łatwiejsze jest grupowanie towarów wszelkiego rodzaju. Najpopularniejsze z nich mają rozmiar 800X1200mm.

Palety plastikowe – dlaczego warto ich używać?

Palety plastikowe są coraz popularniejsze we wszystkich magazynach i z powodzeniem zastępują drewniane pojemniki. Plastikowe europalety wykorzystywane są w przemyśle farmaceutycznym, papierniczym, a także w branży elektronicznej i motoryzacyjnej. Jeśli chodzi o palety plastikowe producent zapewnia, że odgrywają one ogromną rolę także w transporcie na terenie kraju. Swoją popularność zawdzięczają stosunkowo niskiej wadze oraz łatwości w czyszczeniu. Dodatkową zaletą jest również to, że nie posiadają one wystających gwoździ ani drzazg, a to zwiększa bezpieczeństwo pracy z nimi. Palety plastikowe wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie obowiązują najwyższe standardy higieny. Ich dodatkową zaletą jest to, że w przeciwieństwie do drewnianych, nie muszą spełniać z góry narzuconych norm.Palety plastikowe dostępne są w kilku rodzajach, a każda z nich ma swoje przeznaczenie i określone cechy. Oprócz standardowych rozmiarów wyróżnić można palety kontenerowe, magazynowe i lekkie, które są przeznaczone głównie do transportu.

Palety plastikowe i europalety – gdzie je kupić?

Jeśli chodzi o przedmiot jakim Europaleta kupno ich nie stanowi większego problemu. Na stronach internetowych znaleźć można renomowane firmy, które zajmują się produkcją i sprzedażą różnego rodzaju pojemników z tworzywa sztucznego. Niektórzy przedsiębiorcy oferują swoim klientom również używane palety, w idealnym stanie, do wypożyczenia lub sprzedaży.Europalety plastikowe są idealne do przechowywania i dystrybucji produktów i każda firma, która posiada liczny asortyment nie może się bez nich obejść. Umożliwiają właściwe posegregowanie towarów pod względem rozmiarów, a także materiałów wykonania, a przy tym są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i odporne na zmienne czynniki atmosferyczne.