Naturalne mydła i ich wpływ na skórę

Olejek z kolendry i jego moc odżywiania włosów

Uroda każdej kobiety wymaga oczywiście odpowiedniego podkreślenia, jednak nie należy przy tym zapominać o właściwej pielęgnacji. Najważniejszym produktem, który powinien znajdować się w każdej łazience jest oczywiście mydło, które pomaga oczyścić skórę z zanieczyszczeń, a także ją wypielęgnować. Warto jednak wiedzieć o tym, iż większość osób wybierając się do sklepu, sięga po kostki myjące, które z prawdziwym mydłem nie mają tak naprawdę nic wspólnego. Prawdziwe mydło zawiera wyłącznie tłuszcz roślinny, wodę oraz wodorotlenek sodu, natomiast popularne kostki to mieszanina konserwantów, nasyconych kwasów tłuszczowych, kompozycji zapachowych i barwników. Jakie jednak rodzaje prawdziwych mydeł można obecnie znaleźć w sklepach?

Mydło marsylskie

Tradycyjne mydło marsylskie wytwarzane jest na bazie oliwy z oliwek, jednak w sklepach można zakupić również jego tańszy odpowiednik, który zawiera jednak znacznie mniej wartościowy olej palmowy. Czym jednak odznacza się mydło marsylskie? Przede wszystkim przepięknym lawendowym zapachem, które przywodzi na myśl niezapomniane wakacje we Francji. Jeśli chodzi natomiast o działanie tego mydła, to wykazuje ono właściwości oczyszczające oraz nawilżające, dzięki czemu może być stosowane przez posiadaczki każdego rodzaju skóry.

Mydło z Aleppo

Mydło z Aleppo swoją nazwę zawdzięcza miastu, w którym od setek lat produkuje się je ręcznie poprzez połączenie ze sobą takich produktów jak oliwa z oliwek, olej laurynowy, a także wodorotlenek sodu. Wspomniane mydło polecane jest w szczególności osobom, które mają skórę tłustą, mieszaną oraz trądzikową, ponieważ pomaga ono dogłębnie oczyścić pory skóry, redukując tym samym ilość pojawiających się na skórze wyprysków i krostek.

Szare mydło

Kolejnym naturalnym mydłem, które z pokolenia na pokolenie stosowane było w naszych domach to szare mydło, które nie ma wprawdzie zbyt przyjemnego zapachu, a także nie wygląda zbyt atrakcyjnie, jednak wykazuje ono bardzo pozytywny wpływ na skórę. Po szare mydło powinny sięgać w szczególności osoby, które mają bardzo delikatną skórę, gdyż jego stosowanie nie wiąże się z reguły z żadnymi reakcjami alergicznymi.

Czarne mydło

W ostatnim czasie dosyć dużą popularnością wśród pań zaczęło cieszyć się czarne mydło, które powstaje na bazie oliwy oraz zmiażdżonych oliwek. Jeśli chodzi natomiast o jego działanie, to bardzo dobrze oczyszcza ono skórę z zanieczyszczeń, wygładza drobne zmarszczki, nawilża przesuszoną skórę, a także ułatwia golenie (z tego też względu po czarne mydło mogą sięgać panowie, zastępując nim piankę do golenia). Czarne mydło ma dosyć kleistą konsystencję, jednak pod wpływem działania wody oraz dłoni powstaje z niego piana, która ułatwia jego aplikację.