Najlepsze na rynku

Najlepsze na rynku

Kabiny prysznicowe to znacznie łatwiejsze w montażu a zarazem tańsze rozwiązanie niż budowa wnęki prysznicowej. Poza przestrzenią, kabina prysznicowa nie wymaga ani zmian instalacji wodnej, ani też budowania dodatkowych ścian. Wystarczy wstawić prysznic do łazienki i podłączyć go do istniejącej instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Problem pojawia się na etapie wyboru odpowiedniej kabiny. Jak go dokonać?

Z czego składa się dobra kabina prysznicowa?

Każda spełniająca atesty kabina prysznicowa składa się z podstawy z odpływem oraz góry – ścianek tamujących rozlewanie wody oraz rozchodzenie się pary wodnej w przestrzeń łazienki. Absolutnie kluczowe są również drzwi, od których szczelności zależy przyszły porządek wewnątrz łazienki.

Podstawa (w formie płyty bądź brodzika), utrzymuje również wodę wewnątrz prysznica. Dzięki temu łatwiej jest uniknąć sytuacji, w której mamy do czynienia z rozlewaniem wody w przestrzeń łazienki. Oczywiście, niektóre kabiny prysznicowe posiadają nowoczesne rozwiązania takie jak hydromasaż, oświetlenie czy funkcję audio. Przenoszą one kąpiel w nowy wymiar, zaś łazienkę zamieniają w domowe spa.

Jaki rodzaj kabiny prysznicowej wybrać?

Większość kabin prysznicowych wymaga samodzielnego zakupu i montażu armatury prysznicowej. Klient musi wówczas poświęcić dużą ilość czasu na wyszukiwanie ofert baterii i odpływów prysznicowych. Chlubnym wyjątkiem jest Kabina prysznicowa armazi, która posiada wbudowaną armaturę. Jest ona obecna w zestawie, wystarczy podłączyć ją do istniejącego pionu wodno-kanalizacyjnego i od razu można cieszyć się kąpielą.

Ważną kwestią przy wyborze kabin prysznicowych jest rodzaj szkła, z którego zbudowane są ścianki kabiny. Zdarzają się kabiny ze szkła tradycyjnego, bądź z imitacji szkła na bazie tworzyw sztucznych. Takich kabin należy koniecznie unikać, ponieważ nie dość, że są trudne w czyszczeniu to częstokroć szybko się zużywają. Najlepiej wybrać kabinę prysznicową ze szkłem hartowanym, która ma dużą wytrzymałość i wysoką odporność będąc przy tym łatwa w czyszczeniu. Kabina prysznicowa armazi posiada właśnie tego typu szkło w swojej konstrukcji.

Problem wielkości, czyli jaki rozmiar kabiny?

Wśród licznych kabin prysznicowych, dostępnych na polskim rynku najczęściej istnieje wybór kilku rozmiarów. Kabiny w wielkościach 70×90 centymetrów, 80×80 centymetrów, 90×90 centymetrów oraz 150×100 centymetrów. Kabiny mniejsze przeznaczone są do kąpieli indywidualnych, natomiast ostatnia wymieniona kabina jest wyjściem na przeciw potrzebom par.

Kabiny prysznicowe dostępne są także w różnych kształtach. Na przykładzie produktów typu kabina prysznicowa armazi można wymienić kabiny o najróżniejszych typach i gabarytach. Podstawowe spotykane modele to kabiny prysznicowe: kwadratowe, prostokątne, narożne prostokątne, narożne półokrągłe oraz wnękowe.