Na czym polega laserowe wybielanie zębów?

reham (7).jpg

Przebarwienia na zębach sprawiają, że nie wyglądają one estetycznie. Na szczęście są sposoby na ich usunięcie. Niestety samo szczotkowanie uzębienia, nawet przy wykorzystaniu past wybielających, nie przynosi satysfakcjonujących efektów. Warto wobec tego zdecydować się na profesjonalny zabieg w gabinecie stomatologicznym.

Najpierw zapisz się na konsultację stomatologiczną

Jeśli ktoś chce zdecydować się na Laserowe wybielanie zębów Gorzów, to powinien zacząć od odwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania, które trzeba najpierw wykluczyć. Istotne jest to, aby mieć zdrowe zęby i dziąsła.

Nie może być w jamie ustnej żadnych stanów zapalnych. Należy wyleczyć próchnicę, usunąć kamień nazębny. Stomatolog dobiera właściwą metodę wybielania zębów. Najczęściej stosuje preparat z nadtlenkiem wodoru lub nadtlenkiem mocznika.

Wybielanie zębów za pomocą nakładek

Wybielanie zębów może być nakładkowe. Jest to tańsze rozwiązanie niż przy użyciu lasera. Jeśli ktoś ma słabe i cienkie szkliwo, nadwrażliwość zębów, to warto zdecydować się na wybielanie nakładkowe Najpierw oczywiście ocenia się stan zębów, usuwa ubytki.

Potem można przejść do pobrania wycisków w celu stworzenia indywidualnej nakładki. Stomatolog dobiera również odpowiedni preparat wybielający i jego stężenie. Przy nakładkowym wybielaniu znaczenie ma także stosowanie pasty z fluorem przeznaczonej do wrażliwych zębów.

Śnieżnobiałe zęby dzięki laserowemu wybielaniu

Jeśli ktoś chce uzyskać świetny efekt, wybielić zęby nawet o kilka odcieni w krótkim czasie, to powinien zdecydować się na metodę laserową. Rezultaty utrzymują się bardzo długo, bo aż do dwóch lat. Sam zabieg trwa średnio godzinę i przeprowadza się go w pełni w gabinecie stomatologicznym. Najpierw nakłada się na dziąsła specjalny żel, który chroni przed substancjami zawartymi w preparacie wybielającym.

Utwardza się go lampą. Potem na zęby aplikuje się preparat z nadtlenkiem wodoru. Tak przygotowane uzębienie można już naświetlić niebieskim światłem, które emituje laser diodowy lub specjalna lampa LED. Jest to skuteczny sposób na usunięcie przebarwień powstałych na szkliwie.