Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykładziny na schody?

wykladziny - wykl (1).jpg

Położenie wykładziny na schodach to rozwiązanie dla każdego, kto ma dość ograniczony budżet na wykończenie domu. Jest to rozwiązanie praktyczne i tanie. Wykładzinę na schodach łatwo utrzymać w czystości, bez problemu można ją również wymienić na nową, kiedy się zniszczy.

Wykładzina na schody – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Wykładzina na schodach to rozwiązanie wprost idealne w domach, w których mieszkają seniorzy i małe dzieci. Miękkie wykładziny dywanowe mają właściwości amortyzacyjne i zapobiegają ewentualnym urazom podczas upadków. Wykładziny takie dobrze również tłumią wszelkie dźwięki, zapewniają komfort chodzenia.

Rodzaje wykładzin na schody

Wykładziny na schody mogą być różne. Najczęściej spotyka się wykładziny dywanowe, które są nie tylko estetyczne, ale również milsze w dotyku, łatwo je również utrzymać w czystości. Dostępne są także wykładziny z tworzywa sztucznego, idealne dla alergików. Nie zbiera się na nich kurz ani bakterie, nie absorbują także wody. Na stronie https://www.wykladziny-warszawa.pl/wykladziny-na-schody można obejrzeć wiele różnego rodzaju wykładzin i wybrać coś dla siebie. Warto pamiętać, że wykładzina na schody nie może być sztywna i powinna mieć właściwości antypoślizgowe.

Montaż wykładziny na schodach – na co zwrócić uwagę?

Ułożenie wykładziny na schodach jest dość proste i można je wykonać samodzielnie. Istnieją dwa sposoby układania materiału na schodach przy pomocy kleju. Pierwsza metoda polega na ułożeniu wykładziny w całości, przyklejenie, a następnie naciągnięcie jej przy pomocy metalowych profili. Natomiast drugi sposób polega na przycinaniu wykładziny i naklejaniu jej oddzielnie na każdy stopień. Ta metoda wymaga ogromnej precyzji i stosowana jest dość rzadko. Należy pamiętać, że schody powinny być wcześniej dokładnie pozamiatane, umyte i suche. Dobrze jest również przetrzeć je papierem ściernym, aby nie miały żadnych wybrzuszeń lub pęknięć.