Forma do burgerów – sposób na równe kotlety

Forma do burgerów przyda się w każdym domu. Sprawdzi się w trakcie przygotowywania kotletów mięsnych i warzywnych. Pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu oraz wykonanie idealnych krążków, które mogą być od razu wrzucane na patelnię lub na grilla.

Rodzaje foremek burgerowych

Wybierając akcesoria do kuchni zwraca się uwagę nie tylko na ich funkcjonalność, ale również na ładny wygląd. Zazwyczaj każdy chciałby mieć przedmioty, które do siebie pasują stylem, kolorem oraz fasonem. Na szczęście projektanci akcesoriów kuchennych zadbali o nawet najmniejszy przedmiot. Dzięki temu formy do burgerów dostępne są w różnych kształtach i barwach.

Dużym powodzeniem cieszą się foremki trójkątne i kwadratowe oraz w kształcie serca. Urozmaiconego wyglądu nadadzą burgerom formy z falowanymi brzegami, które dodatkowo ułatwiają wyjęcie kotleta z środka miseczki.

Formy z praską

Forma do burgerów bardzo często posiada w komplecie praskę. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Ułożona w foremce masa z mięsa jest dociskana przez praskę, dzięki czemu powstały kotlet ma gładką powierzchnię.

Kolejną zaletą użycia praski jest lepsze połączenie składników. Zwarty burger nie będzie się rozlatywał podczas smażenia i grillowania. Jest to istotne, zwłaszcza gdy kotlety układane są bezpośrednio na szczebelkach rusztu.

Jak zrobić burgery przy użyciu formy?

Burgery wykonuje się z dobrze zmielonego mięsa, do którego dosypywane są przyprawy. Niektórzy dodają do masy jajko, aby burger był bardziej zwarty. Mięso należy porządnie ugnieść. Następnie dzieli się je na równej wielkości kawałki, które można uformować w kulki. Analogicznie przygotowuje się masę z soczewicy, kaszy lub mieszanki ugotowanych warzyw.

Kolejnym krokiem jest uformowanie krążków. W tym celu forma do burgerów napełniana jest mięsem, które następnie zostaje dociśnięte przez praskę. Po delikatnym potrząśnięciu foremki kotlet powinien się z niej wysunąć. Burgery smaży się po obu stronach, aż do momentu uzyskania oczekiwanego stopnia przysmażenia.

Formy do burgerów dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl