Dlaczego warto uczyć się angielskiego?

Język angielski jest najpowszechniejszym językiem obcym. Uznawany jest za język międzynarodowy, gdyż można się nim porozumieć w wielu zakątkach świata. Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka angielskiego?

Język angielski dla dzieci i dorosłych

Najlepiej zacząć naukę języka już od najmłodszych lat. Dzieci przyswajają wiedzę szybko. Dobrze jest wysłać malucha do przedszkola językowego. Warto także w domu puszczać bajki i piosenki w języku angielskim, aby dziecko mogło oswajać się z akcentem.

Oczywiście dorosłe osoby mogą w każdym wieku rozpocząć naukę języka obcego. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Jedynie lenistwo może być ograniczeniem. Dorosłym osobom język angielski może przydać się w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Każdy przecież lubi podróżować, a znajomość języka obcego jest bardzo przydatna i pomocna w wielu sytuacjach.

Jak szybko nauczyć się angielskiego?

Nauka języków obcych jednym osobom przychodzi z łatwością, a innym nieco trudniej. Wszystko zależy od predyspozycji oraz chęci do nauki. Uczenie się języka obcego polega przede wszystkim na uczeniu się na pamięć, mnóstwo nowych słówek, które trzeba zapamiętać, do tego gramatyka i pełno wyjątków.

Dobra nauka powinna być przede wszystkim systematyczna. Przynajmniej trzy godziny w tygodniu należy poświęcić na przyswajanie wiedzy. Dodatkowo warto także oglądać programy telewizyjne w języku angielskim, aby słuchać akcentu i wyłapywać słówka, które się już zna. Oglądanie filmów czy seriali jest skuteczną metodą nauki języka w przypadku osób na poziomie średnio zaawansowanym, jak i podstawowym.

Jak znaleźć dobrego nauczyciela?

Można nauczyć się języka samodzielnie lub z pomocą nauczyciela. Obie opcje są skuteczne. Jednak samodzielna nauka wymaga przede wszystkim samozaparcia i samodyscypliny. Niezbędne są także pomoce dydaktyczne, które oczywiście można znaleźć w internecie. Jednak czasami i tak niezbędna jest pomoc nauczyciela, który rozwikła i wytłumaczy zawiłości i problemy językowe.

Dobry nauczyciel języka obcego przede wszystkim musi być dobrym pedagogiem. Nauczyciel nie tylko uczy, ale także nawiązuje kontakt z uczniem. Lekcje muszą być przyjemne dla obu stron, a także merytoryczne. Dobry korepetytor oprócz wiedzy posiada też umiejętność jej przekazania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.