Czy warto zamówić deszczownicę?

W deszczownicę może być wyposażony praktycznie każdy prysznic. W miejscu słuchawki można zamontować głowicę prysznicową. W takiej sytuacji elastyczny wąż jest używany do łączenia elementów.

Zakup deszczownicy do prysznica

Deszczownica podtynkowa to już bardziej nowoczesne rozwiązanie. Przy montażu nie używa się węża, tylko sztywnej rury. Widoczna jest jedynie uchwyt oraz głowica prysznicowa. Należy pamiętać, że uchwyt jest mocowany do sufitu lub ściany. Jeszcze innym rozwiązaniem jest sufitowa Deszczownica do prysznica. Niezbędna jest specjalna instalacja wodna, a także właściwe rozplanowanie przestrzeni pomiędzy okładziną podwieszanego sufitu a stropem. Do wyboru jest instalacja podtynkowa oraz natynkowa. Można śmiało powiedzieć, że dużo prostszy jest montaż instalacji natynkowej. Warto mieć na uwadze, że instalacja tego typu nie wymusza dokonywania zmian w łazience. Rozmiar deszczownicy powinien tylko pasować do kabiny prysznicowej lub wanny. Urządzenie o średnicy 20 cm będzie idealnym wyborem, jeśli nie masz zbyt dużej przestrzeni. Urządzenia o średnicy około 50 cm można zainstalować w większych kabinach prysznicowych. W sprzedaży można znaleźć deszczownice kwadratowe, prostokątne, owalne oraz okrągłe.

Montaż deszczownicy

Najtańszym rozwiązaniem jest oczywiście klasyczna słuchawka prysznicowa. Dzięki słuchawce można szybko nalać wody do wiadra lub opłukać całe ciało. Jednak poza słuchawką możesz zamontować w łazience również deszczownicę. Deszczownica jest bezpieczna i zapewnia ogromny relaks. Warto dodać, że nie tylko w kabinie prysznicowej można zamontować deszczownicę. Może być też zainstalowana nad klasycznym brodzikiem lub wanną wyposażoną w zasłonkę. Kąpiel pod deszczownicą jest niezastąpiona, jeśli chcemy odpocząć od trudów codzienności. Funkcje dekoracyjne także pełni nowoczesna deszczownica do prysznica. Jest bardzo ważnym elementem aranżacji łazienki i ma wpływ na wizualny odbiór pomieszczenia. W sprzedaży można znaleźć kwadratowe deszczownice montowane w suficie oraz chromowane słupki prysznicowe. Wyjątkowo efektywne są tego typu rozwiązania.