Plastikowa europaleta kupno czy wynajem – co się bardziej opłaca?

schoellerallibert.com - scho euro (1).jpg

Plastikowe palety stanowią w dzisiejszych czasach podstawę funkcjonowania wielu firm transportowych. Co prawda w dalszym ciągu używane są one równolegle ze starego typu modelami drewnianymi, lecz coraz więcej przedsiębiorców dostrzega ich ogromne zalety. Ciekawym zjawiskiem jest natomiast wynajmowanie europalet zamiast ich kupowania.

Palety plastikowe produkcja — co należy wiedzieć?

Zanim skupimy się na omawianiu korzyści płynących z wynajmowania europalet, warto jeszcze przed tym zatrzymać się przy temacie materiału, z którego są one wykonane. W dalszym ciągu są bowiem przedsiębiorcy, którzy nie do końca ufają plastikowi, biorąc go za tworzywo delikatne i zupełnie nienadające się do większych obciążeń, którym przecież muszą sprostać palety.Dla osób wątpiących w plastikowe palety dużym zaskoczeniem musi być informacja, że są one w stanie bez większych problemów poradzić sobie z takimi samymi ładunkami jak palety drewniane, a jednocześnie są one nich znacznie lżejsze. Wpływa to nie tylko na wygodę przechowywania palet z plastiku, lecz przede wszystkim na niższe koszty transportu, które wynikają ze zmniejszonego spalania samochodu transportowego.

Europaleta kupno — najważniejsze zalety i wady

Skoro kwestia zasadności używania plastikowych europalet została już wyjaśniona, warto sobie teraz odpowiedzieć na pytanie, z jakiego powodu ich kupienie będzie dobrym pomysłem. Co zyskuje się poprzez dokonanie takiego zakupu?Wiedzieć trzeba, że wejście w posiadanie plastikowych palet przyniesie przedsiębiorstwu ogromne korzyści. Przede wszystkim wpłynie pozytywnie na koszty transportu, lecz również będzie inwestycją obliczoną na lata. Wszystko z powodu ogromnej trwałości takich palet, które będą mogły być używane nawet przez 10 lat od zakupu.Jeśli natomiast chodzi o wady, to bez wątpienia najważniejsza jest cena, gdyż jedna plastikowa paleta może kosztować nawet kilkaset złotych.

Czy warto wynajmować europalety?

Wysoka cena plastikowych europalet sprawia, że choć są one naprawdę dobrym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorstwa transportowego, to jednak ich zakup może być na początku dość utrudniony. Nic więc dziwnego, że sporo firm rozważa wynajem.Wynajmowanie jest genialnym rozwiązaniem dla każdej firmy, która otrzymała większą liczbę zleceń niż zwykle. Zamiast więc kupować niepotrzebne, bo niewykorzystywane na co dzień palety, lepiej je na czas realizacji zlecenia wynająć, a następnie zwrócić. Będzie to znacznie bardziej opłacalne niż kupowanie dużej ilości palet i późniejsze ich magazynowanie, czekając na kolejne duże zlecenie.