Czym najlepiej dojechać do Torunia?

Toruń to miasto odwiedzane co roku przez niezliczonych turystów. Przybywają tu zwiedzający z zagranicy, ale także mieszkańcy Polski, ciekawi skomplikowanej historii tych okolic. Miasta tego nie sposób zwiedzić w krótkim czasie, ale od czegoś trzeba zacząć. Na przykład od tego, czym najlepiej się tu dostać!

Jazda do Torunia samochodem – czy warto?

Własny samochód na wakacjach to niewątpliwe ułatwienie, ale nie w każdych okolicznościach. Toruń jest miastem wyjątkowo dobrze skomunikowanym z resztą kraju, jeżeli chodzi o transport drogowy, dlatego dotarcie tam samochodem nie przedstawia sobą większych problemów. Inaczej jednak jest z poruszaniem się po samym mieście, co warto wziąć pod uwagę, jeśli planujemy tam dłuższy pobyt.

Jak we wszystkich starych miastach, poruszanie się własnym wozem po ścisłym centrum będzie albo niemożliwe, albo poważnie utrudnione. Jeśli planujemy wycieczkę samochodową, warto też z góry zorientować się w lokalizacji parkingów oraz ich cenach, żeby uniknąć niespodzianek.

PKS Toruń – sprawdzony przewoźnik, nowoczesne pojazdy

Jednym z najlepszych i najszybszych sposobów, by rozpocząć zwiedzanie Torunia, jest skorzystanie z usług przewoźnika autobusowego, PKS Toruń.

W mieście znajduje się dworzec autobusowy, gdzie kursują autobusy z wielu większych i mniejszych miejscowości w całym kraju. Z rozkładami jazdy z Torunia możemy zapoznać się już na miejscu, co pozwoli nam zwiedzić także okoliczne miejscowości.

Czy można dolecieć do Torunia samolotem?

Turyści, którzy po raz pierwszy odwiedzają te okolice, często wychodzą z założenia, że będą w stanie dostać się do Torunia drogą lotniczą. Niestety, póki co jest to niemożliwe dla osób prywatnych. W Toruniu co prawda funkcjonuje lotnisko, ale jest ono używane tylko w celach sanitarnych, ćwiczebnych i sportowych.

Turystycznie można się dostać do Gdańska, jednak stamtąd do Torunia pozostaje wciąż około 170 kilometrów. Oczywiście, można pokonać je z pomocą PKS Toruń albo wynajętym samochodem. To jednak opcja, którą warto polecić głównie osobom nastawionym na zwiedzanie całego regionu.